بنیامین کوچولو طعمه مادری شکنجه گر

#بنیامین کوچولو طعمه مادری شکنجه گر

_

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، معاون اجتماعی پلیس فتا:در پی انتشار تصاویر مبنی بر کودک‌آزاری توسط یکی از کاربران اینستاگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
همکاران بنده در واکنش سریع به این اقدام مجرمانه که منجر به تشویش اذهان عمومی شده بود متهم خانم را شناسایی و برابر هماهنگی با مرجع محترم قضائی وی را دستگیر کردند.

بررسی‌ها و آزمایشات اولیه، اعتیاد «مهلا» را رد کرده است پدر #بنیامین شاکی اصلی پرونده و علیه همسرش اعلام جرم کرده است.

این زن در مشهد که نامش مهلا است در صفحه اینستاگرام خود تصاویر و فیلم هایی از آزار پسرش به نام بنیامین می گذاشت تا قلب فالوورهایش را به درد آورد.
انتشار این فیلم ها سبب رنجش و آزردگی فالوورهای صفحه اینستاگرام این زن شده بود و آنها کامنت های بی شماری نیز زیر پست های کتک خوردن بنیامین می گذاشتند .
این زن در ازای کتک نزدن بچه‌اش از مردم تقاضای پول می‌کرده!!

بر اساس گزارش‌ها، مهلا برخی از فیلم ها و تصاویر کودک آزاری بنیامین را از اینستاگرامش پاک کرد ولی معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا از دستگیری این مادر کودک‌آزار اینستاگرامی در خراسان رضوی خبر داد.

سرپرستی «بنیامین» به‌طور موقت به پدربزرگ و مادربزرگش واگذار شده است. این ‏کودک دو و نیم ساله که تصاویر ضرب و شتم او از سوی مادرش در شبکه‌های اجتماعی ‏سروصدای زیادی به پا کرده، تا حکم دادگاه باید نزد خانواده پدری‌اش باشد. این تصمیم با ‏مشورت و نظر کارشناسان اورژانس اجتماعی مشهد گرفته شده است. حال جسمی این پسر بچه هم ‏مساعد است و مشکل خاصی ندارد. بررسی‌ها و آزمایشات اولیه هم هرگونه اختلالات روحی ‏و روانی مادر و همچنین اعتیاد او را رد می‌کند. از سوی دیگر با گذشت یک روز از ‏دستگیری مادر کودک آزار، بازپرس پرونده جزئیات جدیدی از آنچه بین «مهلا» و بنیامین ‏گذشته است را افشا کرد.

به گفته این مقام قضائی در این پرونده دلخراش رد پای مرد غریبه ‏ای دیده می‌شود که به زور و تهدید از این زن می‌خواسته فرزندش را کتک بزند. این ‏مردجوان خارج از کشور زندگی می‌کند. پدر این کودک هم که ظاهرا همزمان با انتشار کلیپ‏ها در اینستاگرام متوجه ماجرا شده، از همسرش شکایت کرده است. وثیقه تعیین شده از سوی ‏دادسرا هم به قدری سنگین بوده که مهلا عملا چاره‌ای جز بازداشت موقت و به زندان ‏رفتن نداشته است. مسئولان قضائی می‌گویند هنوز اظهارنظر قطعی درباره این حادثه زود است و نیاز است تحقیقات بیشتری انجام شود. اما رمز و راز این ‏پرونده و دلایل هرچه که باشد، واقعیت این است که کودکی بی‌دفاع قربانی خشونت مادر بی‌‏رحمی شده و بدتر از آن تصاویر این رفتار غیرانسانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. ‎

این پرونده دلخراش از انتشار یک فیلم کوتاه در اینستاگرام شروع شد. مادری با قساوت هرچه ‏تمام‌تر کودک خردسالش را به باد کتک گرفته بود و همزمان با سوءاستفاده از واکنش ‏مخاطبان از آن‌ها می‌خواست اگر خواهان توقف این ضرب و شتم هستند به حساب بانکی‌اش ‏پول واریز کنند. این اقدام عجیب خیلی زود با واکنش‌های زیادی همراه شد. حجم بالای کامنت‌‏ها در پیچ این زن باعث شد پلیس فتا خیلی زود وارد عمل شود.

مأموران پلیس پس از ‏اخذ مجوز قضائی مهلا را بازداشت کردند. آن طور که مسئولان انتظامی می‌گویند مهلا در ‏بازجویی‌های ابتدایی مدعی شده تحت‌تأثیر و فشار روانی مردی که با او در ‏فضای سایبری آشنا شده، قرار گرفته است و آن مرد غریبه از او خواسته با ارسال ‏تصاویری از فرزند خردسالش او را در افزایش فالوورها کمک کند تا از این طریق بتوانند ‏آمار بازدیدکنندگان و دنبال‌شوندگان را در اینستاگرام افزایش دهند. به گفته سرهنگ جواد ‏جهانشیری رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، این زن در ادامه اظهارات ضد و نقیض خود ادعا ‏کرده صفحه شخصی‌اش از سوی همان مرد غریبه هک شده و زن جوان هم برای اینکه ‏تصاویرش جایی منتشر نشود تن به خواسته وحشتناک آن مرد داده و از شکنجه کودکش فیلم ‏گرفته و برای او ارسال کرده است‎.

اما صحبت‌های بازپرس جزئیات بیشتری از این حادثه را برملا کرد. مهدی غلامی، رئیس ‏شعبه ۷۷۲ دادسرای فضای مجازی به‌طور ویژه پیگیری این پرونده را در دست دارد. ‏این مقام قضائی درباره نقش مرد غریبه در این پرونده می‌گوید این مادر با پسری به نام نوید ‏ارتباط دوستی داشته است. نوید خودش را ایرانی مقیم فرانسه معرفی کرده و به این زن وعده ‏داده در ازای جدا شدن از همسرش برای او اقامت فرانسه و کار در این کشور را فراهم می‌‏کند و درنهایت هم در همین کشور با هم ازدواج می‌کنند. ظاهرا در خلال یکی از تماس‌های ‏تصویری نوید و مهلا، بنیامین وارد کادر دوربین می‌شود و شیطنت بچگی انجام می‌دهد. ‏همین هم بهانه‌ای می‌شود برای شروع شکنجه‌های این پسرک بی‌گناه.

به گفته این مقام ‏قضائی، نوید مادر این کودک را تهدید به انتشار عکس‌های مستهجنش می‌کند و از او می‌خواهد فیلم‌‏هایی از ضرب و شتم کودکش را ارسال کند. ظاهرا درخواست‌های بی‌رحمانه این مرد ‏به همین جا هم ختم نمی‌شود و او در اقدامی عجیب‌تر از مهلا می‌خواهد تا با قاشق داغ تن ‏این کودک را هم بسوزاند. اما وقتی مهلا، مقاومت می‌کند نوید به ایجاد پیجی در اینستاگرام، ‏تصاویر شخصی مهلا و عکس و فیلم‌های ضرب و شتم او را منتشر می‌کند.

مهلا در جلسه ‏نخست بازپرسی ضمن اقرار به ضرب و شتم فرزندش بارها ابراز پشیمانی کرده و از ‏بازپرس پرونده خواسته تا نوید را دستگیر کنند. ‏‎ ‎حالا با گذشت چند روز از لحظات سخت و دلخراشی که بنیامین تجربه کرده، این کودک به ‏طور موقت به خانه پدربزرگ و مادربزرگش فرستاده شده و آن طور که غلامحسین حقدادی ‏معاونت اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی می‌گوید قرار است این کودک تا حکم قطعی ‏دادگاه همانجا باشد. او در توضیح بیشتر می‌گوید: «با معاینات و بررسی‌های ‏انجام شده از سوی همکاران ما مشخص شد که این کودک مشکل حادی ندارد. اما به دلیل ‏خطرات احتمالی فعلا به خانه پدربزرگش فرستاده شده تا جزئیات این پرونده روشن شود.» ‏آن طور که حقدادی می‌گوید پدر و مادر بنیامین باهم اختلاف دارند، اما از هم جدا نشدند. مادر ‏سابقه بیماری روحی و روانی ندارد و در آزمایشات اولیه هم نشانی از اعتیاد یا مصرف مواد ‏مخدر و محرک دیده نشده است .

ظاهرا پدر این کودک هم مثل عموم شهروندان از طریق فضای ‏مجازی در جریان اتفاقات شومی قرار گرفته که بر فرزندش گذشته و از این موضوع در شوک ‏است: «پدر این کودک به شدت ناراحت و عصبی است. از همسرش هم شکایت کرده است. با ‏بررسی‌های انجام شده مشخص شد که خانواده پدری این کودک توان مالی و عاطفی مناسبی ‏برای حمایت از او دارند و به همین دلیل این کودک در اختیار آن‌ها قرار گرفت.» حقدادی ‏در پاسخ به این پرسش که بهزیستی به‌عنوان یکی از شاکیان به این پرونده ورود می‌کند هم ‏گفت: «به دلیل اقدام به موقع قضائی و البته شکایت پدر، ما فقط پیگیر این پرونده هستیم، البته ‏اگر جایی برای بنیامین احساس خطر کنیم قطعا ورود می‌کنیم.» ‏

پاسخ دادن