بن سلمان: می خواهیم روابط خوبی با ایران داشته باشیم

به گزارش شبکه خبری “الجزیره” قطر، بن سلمان تصریح کرد: ایران همسایه ماست و امیدواریم که روابط خوبی با آن داشته باشیم.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۸ ار دیبهشت ۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، ولیعهد عربستان افزود: نمی خواهیم ایران در شرایط سختی قرار داشته باشد، بلکه میخواهیم ایران کشوری شکوفا باشد و توسعه یابد، ما در ایران و آنها در عربستان منافع دارند و [این خواسته] ما برای آن است تا منطقه و جهان به سوی رشد و شکوفایی حرکت کند.

ولیعهد عربستان در خصوص روابط کشورش در دوران جوبایدن رییس جمهوری آمریکا هم مدعی شد: عربستان با دولت بایدن در خصوص ۹۰ درصد مسائل توافق دارد.

وزیر دفاع سعودی بدون اشاره به نقض مکرر توافق آتش‌بس از سوی کشورش در یمن ادعا کرد: حوثی‌ها باید توافق آتش‌بس را بپذیرند و بر سر میز مذاکرات بنشینند.

ولیعهد عربستان افزود: از حوثی‌ها میخواهیم که برای پایان دادن به جنگ بر سر میز مذاکرات بنشینند و ابتکار عمل سعودی برای حل یمن همچنان باپرجاست.

فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان اوایل فروردین ماه از ارائه طرحی در زمینه پایان دادن به بحران در یمن خبر داد.

طرح عربستان پس از آن مطرح می‌شود که نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار دادند.

“محمد عبدالسلام” سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

بن سلام همچنین گفت: ایران کشوری همسایه است و امیدواریم رابطه خوبی با آن داشته باشیم.

 عربستان در حال رایزنی با دیگر کشور‌های منطقه و جهان در جهت یافتن راه حلی مناسب در این راستا است.

وزیر امورخارجه عراق گفت: عراق تلاش می‌کند، دیدگاه ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس را به یکدیگر نزدیک کند. وی می گوید: از مرحله قطع رابطه با کشورها عبور کرده‌ایم و وارد مرحله همکاری با آنها در تمام زمینه‌ها شده‌ایم.

وزیر امورخارجه عراق گفته است:  سیاست خارجه عراق در دوران دولت مصطفی الکاظمی بر مجموعه‌ای از ارکان استوار است که نخستین آن تأثیرگذاری بغداد در منطقه و به دست گرفتن ابتکار عمل است.

پاسخ دادن