بهای برق ۲۵ میلیون مشترک با ۷ درصد افزایش محاسبه شده

اقتصاد برتر

به گفته سخنگوی صنعت برق، ۲۵ میلیون از ۳۰ میلیون مشترک برق در کشور در سطح الگو برق مصرف کرده بودند که بهای برق این تعداد تنها ۷ درصد اضافه شده است .

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی در این باره افزود: متوسط قبض این دسته از مشترکان ۳۰ هزار تومان بود که با رعایت بیشتر می توانند قیمت کمتری پرداخت کنند. حدود ۲.۶  درصد از مشترکان کشور جزو مشترکان پرمصرف بودند که  بیش از دو برابر الگوی منطقه ای مصرف کرده بودند. به طور مثال در شهر تهران که الگو ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه است این مشترکان بیش از ۶۰۰ کیلوات مصرف داشته اند که برای اینها آن میزان بیشتر از الگو با تعرفه خرید تضمینی محاسبه شده است. رقم مذکور ۸۰۰ تومان است که برای این ۸۵۰ هزار مشترک اعمال شده است.

وی ادامه داد: برای این دسته از مشترکان قبض با قیمت بالاتری صادر شده و اینها برای رسیدگی ابتدا مطمئن شوند که مصرف آنها درست بوده و برای اینکار می توانند به شرکت های توزیع در سراسر کشور مراجعه کرده و از مصرف خود اطمینان حاصل کنند.  این دسته از مشترکان که ابهامی درمصرف یا مبالغ قبض برق خود دارند، می توانند، نسبت به ثبت درخواست بررسی قبوض خود اقدام کنند که البته برای این گروه از مشترکان امکان تقسیط تا سه قسط نیز در نظر گرفته شده است. امروز  معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: حدود ۸۲ درصد (۲۵ میلیون مشترک) کمتر از الگوی تعیین شده (در مناطق معتدل ۳۰۰ کیلووات ساعت) مصرف برق داشته‌اند.

پاسخ دادن