بهای نفت باز هم افزایش یافت

قیمت نفت
اقتصادبرتر

در حالی که انتظار می رود تولید اوپک و متحدانش کاهش یابد و تولید نفت کانادا نیز کاهش یافته است، قیمت نفت امروز افزایش داشت و رشد قیمت های جلسه قبل را تداوم بخشید.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از رویترز، در حالی که انتظار می رود تولید اوپک و متحدانش کاهش یابد و تولید نفت کانادا نیز کاهش یافته است، قیمت نفت امروز افزایش داشت و رشد قیمت های جلسه قبل را تداوم بخشید. آتش بس ۹۰ روزه در جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز موجب تقویت بازار نفت شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۰ سنت، معادل ۰٫۷ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۹ سنت رسید.

پس از آنکه واشنگتن و پکن توافق کردند که در جریان جنگ تجاری آتش بس برقرار کنند و اعلام کردند که قبل از هرگونه اقدام دیگر برای مدت ۹۰ روز مذاکره خواهند کرد، قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز حدود ۴ درصد رشد داشت.

اوپک قرار است روز ۶ دسامبر در مقر خود در وین تشکیل جلسه دهد و در مورد سیاست مشترک تولید تصمیم گیری نماید. همچنین قرار است در این نشست روسیه نیز حضور داشته باشد.

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از بانک آمریکایی گلدمن ساکس : «ما انتظار داریم اوپک در نشست وین در روز پنجشنبه بر سر کاهش تولید توافق نماید… برای معکوس کردن روند فعلی افزایش ذخایر نفت که با وضعیت فصلی بازار همخوانی ندارد، باید اوپک و روسیه تولید خود را ۱٫۳ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.» این بانک اضافه کرده که انتظار دارد تلاش مشترک اوپک و روسیه برای کنترل عرضه موجب رسیدن قیمت نفت برنت به بالای ۶۵ دلار شود.

در همین حال، استان آلبرتای کانادا روز یکشنبه به تولید کنندگان نفت در این استان دستور داده که تولید نفت را به میزان ۳۲۵ هزار بشکه در روز کاهش دهند تا میزان نفت ذخیره شده در مخازن کاهش یابد.

بزرگترین مشکل اوپک افزایش تولید در آمریکاست. تولید نفت این کشور در طی یک سال گذشته حدود ۲ میلیون بشکه افزایش داشته و به بیش از ۱۱٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.

پاسخ دادن