بهره برداری از مجتمع پتروشیمی هگمتانه

مجتمع پتروشیمی هگمتانه با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در مراسمی با حضور مقامات محلی و در ارتباط تصویری زنده با رئیس جمهوری، به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۹

پتروشیمی هگمتانه از جمله طرح‌های مهم در بخش توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار جهش تولید است که امروز به طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر حسن روحانی افتتاح شد. پتروشیمی هگمتانه بزرگترین واحد تولیدی استان همدان است که محصولی کم نظیر به نام پی وی سی با درجه پزشکی تولید می‌کند و ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن محصول را دارد.

پتروشیمی هگمتانه برای حدود ۲۳۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند، این طرح به عنوان نخستین مجتمع پتروشیمی کشور در تولید پی وی سی پزشکی امروز و بعد از ۱۸ سال به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

آغاز فعالیت پتروشیمی هگمتانه علاوه بر تامین بخشی از نیاز داخلی کشور در زمینه پی وی سی پزشکی، از خروج ارز برای واردات این محصول نیز جلوگیری می‌کند.

پی وی سی پزشکی وارداتی است و پتروشیمی هگمتانه می‌تواند بخشی از نیاز صنایع داخلی را تامین کرده و از خروج ارز جلوگیری کند. ۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز این طرح را سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد را پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد را سرمایه گذار خارجی تامین کرده ‌است. افتتاح پتروشیمی گام بزرگی در جهت خدمت به مردم استان همدان است که ۱۸ سال طول کشید و امروز با تلاش و همکاری همه مجموعه‌ها به صورت رسمی بهره برداری شد، این مجتمع علاوه بر اشتغالزایی، موجب ارزآوری و بی نیازی کشور به واردات پی وی سی گرید پزشکی می‌شود که در خاورمیانه بی‌نظیر است. عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی هگمتانه سال ۱۳۸۱ در شهر همدان آغاز که امروز پس از ۱۸ سال با همت و پیگیری جدی مدیران اجرایی استان و دولتمردان تدبیر و امید به صورت رسمی به بهره برداری رسید و وارد مدار تولید شد.

پاسخ دادن