بهره برداری از ۱۰۰۰ مجتمع بین راهی

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طراحی مجتمع‌های بین‌راهی به منظور ارتقای ایمنی راه‌های کشور گفت: یک هزار مجتمع در سراسر کشور در دست بهره‌برداری است.

تهران – اقتصاد برتر –  ۲۴ دی ۹۹

محمد اسلامی گفت : دولت با هدف ارتقای ایمنی راه های کشور توجه ویژه ای به مجتمع های ین راهی داشته است و در پنج سال گذشته تعداد این مجتمع ها در کشور ۲ برابر شد و باز هم ساخت آن ادامه دارد. وی تاکید کرد: مجتمع های بین راهی با فواصل استاندارد از سوی وزارت راه و شهرسازی طراحی و فراخوان شده است تا با ورود و سرمایه گذاری مردم این طرح ها احداث شود. وزیر راه  درباره تکمیل آزاد راه حرم تا حرم در محدوده استان سمنان گفت : در یک سال و نیم گذشته تلاش شد از محل بازار سرمایه برای برخی طرح‌ها تامین سرمایه شود و در بین ۲۱ طرحی که با مجوز بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشمول این رویکرد شد، اولین طرح آزادراه حرم تا حرم بود. وی گفت : ماه گذشته اولین قسط سرمایه برای تکمیل آزادراه حرم تا حرم تامین شد و به این شیوه احداث این آزادراه سرعت می گیرد تا مردم در مسیر مشهد از مسیر کوتاهتر و ایمن تر استفاده کنند.

  • درج آگهی فروش مسکن التهاب در جامعه بود

وزیر راه و شهرسازی درباره ممنوعیت درج آگهی فروش مسکن نیز گفت: مخالفت با درج آگهی فروش مسکن به این دلیل بود که هیچ مبنایی نداشت. وی یادآور شد: چند ماه است که آرامش به بازار مسکن بازگشته و این خواسته ما بود که دادستان محترم مداخله کند و از درج آگهی فروش مسکن جلوگیری شود زیرا این اقدام از سوی مالکان نیست و از سوی واسطه ها انجام می شود. اسلامی تاکید کرد: در این مساله قیمت های بی پایه مطرح می شد که باعث التهاب در جامعه بود. وی با اشاره به تصویب آیین نامه ای در این زمینه در هیات دولت در هفته گذشته خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که با قوانین و با کمک مجلس شورای اسلامی ، مسیری تعریف شود تا سرمایه های سرگردان وارد بازار مسکن نشود و سرمایه داران پولشان را به بازار مسکن وارد نکنند چرا که مسکن کالای مصرفی مورد نیاز مردم است.

پاسخ دادن