به آتش کشیدن پرچم امریکا در روز ملی استقلال

به آتش کشیدن پرچم امریکا در روز ملی استقلال

در مراسم سالگرد روز ملی استقلال، چهارم ژوئیه کمی دورتر از محل سخنرانی دونالد ترامپ، مخالفان او تظاهرات پر حاشیه‌ای برگزار کردند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با وجود تمام انتقادها مراسم رژه هوایی را در سالگرد روز ملی استقلال آمریکا برگزار کرد.

در این مراسم که به خواست رئیس جمهوری آمریکا و در روز چهارم ژوئیه در واشنگتن برگزار شد، جنگنده‌های اف ۱۸ اسکادران نیروی دریایی آمریکا، هلی‌کوپترهای ام اچ ۶۰، وی اچ ۹۲ و همچنین جنگنده‌های اف ۳۵، اف ۲۰ و بمب‌افکن بی ۲ حضور داشتند.

آقای ترامپ همچنین به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا از زمان هری ترومن، تصمیم گرفت در روز ملی استقلال این کشور سخنرانی کند. اتفاقی که در ۷۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

دونالد ترامپ در واشنگتن دی سی، ملت آمریکا را قدرتمندتر از هر زمان دیگری در تاریخ دانست و افزود: «تا زمانی که ما تاریخ بزرگمان را به یاد داشته باشیم و تا هنگامی که نبرد برای آینده بهتر را متوقف نکرده باشیم، آن وقت چیزغیرممکنی برای آمریکا وجود ندارد.»

او در حالی در محل بنای یادبود آبراهام لینکلن، سخنرانی می‌کرد که جمعی از معترضان به سیاست‌های او در مقابل کاخ سفید تظاهراتی را ترتیب داده بودند.

آقای ترامپ برگزاری این مراسم را از سالگرد پیروزی انقلاب فرانسه الهام گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود به تحسین ارتش این کشور پرداخت و گفت: «ما تاریخ خود را جشن می‌گیریم. ما مردم و قهرمانانی که با افتخار از این پرچم دفاع کرده‌اند. مردان و زنان شجاعی که در ارتش ایالات متحده خدمت می‌کنند. در طول ۶۵ سال گذشته، دشمن موفق به کشتن حتی یک سرباز نیروی هوایی آمریکا نشده است، به این خاطر که آسمان متعلق به ایالات متحده آمریکا است.»

در این مراسم که جنگنده‌های اف‌۱۸ اسکادران هوایی نیروی دریایی آمریکا، موسوم به «فرشتگان آبی» نمایش هماهنگی ارائه دادند، برخی از کسانی که برای تماشای این برنامه جمع شده بودند را به وجد آورد و با شعار «ترامپ، ۴ سال بیشتر» از رئیس جمهوری آمریکا خواستند که یک دوره دیگر نیز در کاخ سفید بماند.

این در حالی بود که تعدادی از معترضان به سیاست‌های دونالد ترامپ، در مقابل کاخ سفید در تظاهرات خود، یک بالن بزرگ با تصویر ترامپ که روی آن عبارت «بچه ترامپ» نوشته شده بود را به هوا فرستادند.

برگزاری این مراسم از سوی بسیاری از دموکرات‌ها هم مورد انتقاد قرار گرفته بود و آنها رئیس جمهوری این کشور را به «دور ریختن پول مالیات دهندگان آمریکایی» متهم کرده بودند.

مخالفان ترامپ پرچم آمریکا را در مقابل کاخ سفید آتش زدند

در این تظاهرات جوئی جانسون، از حزب کمونیست انقلابی با اعتراض نسبت به عملکرد دونالد ترامپ گفت که می‌خواهد با مردم دنیا صحبت کند. این شخصیت سیاسی چپ همچنین اظهار داشت: «مردم دنیا باید بدانند که در داخل مرزهای آمریکا هم کسانی هستند که در کنار مردم جهان ایستاده‌اند.»

جانسون در ادامه اعتراضات خود یک پرچم آمریکا را به آتش کشید و معترضان همراه او شعار «آمریکا هرگز بزرگ نبوده است» را سر دادند. این جمله در پاسخ به شعار معروف دونالد ترامپ «بیاید دوباره آمریکا را با عظمت کنیم» سر داده می‌شد.

بلافاصله پس از آتش زدن پرچم، نیروهای پلیس، سریعا آتش را خاموش و آقای جانسون را دستگیر کردند. به گزارش نشریه «هیل» آمریکا یک نفر دیگر نیز در این رابطه بازداشت شده است.

در ادامه نیز، این گروه و هواداران رئیس جمهوری آمریکا که شعارهایی در حمایت از وی سرمی‌دادند با یکدیگر درگیر شدند.

پاسخ دادن