به نسل انقلابی جدید اعتماد کنیم

به نسل انقلابی جدید اعتماد کنیم
اقتصادبرتر

احمد خادم المله- مدیر مسئول – گاهی اخبار و گزارش‌های منفی از بخش‌های مختلف کشور خصوصا بخش‌های اجرایی آنقدر روی افکار عمومی اثر منفی می‌گذارد که باور عمومی به اینجا می‌رسد که همه چیز از دست رفته و هیچ کاری برای بهبود اوضاع عمومی کشور نمی‎توان انجام داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ تیر ۹۸

بارها اتفاق افتاده در شرایطی که بخش‌های عمومی جامعه امیدشان را به بهبود اوضاع خصوصا در بخش‌های اقتصادی و صنعتی از دست داده‎اند، چند خبر مسرت بخش از پیشرفت‌های علمی در کشور فضا را دگرگون کرده و در اوج نا امیدی، روحیه و توان جدیدی به کشور بخشیده است.

موفقیت‌های دانشجویان ایرانی در المپیاد‌های جهانی و رقابت‌های علمی بین ‏المللی، موفقیت‌های پزشکی، افزایش روز افزون شرکت‌های دانش بنیان و ده‌ها پیشرفت در صحنه‌های مختلف کشور همه از موضوعاتی است که نشان می‌دهد بالندگی و پیشرفت در ذات جمهوری اسلامی ایران نهفته است و پیشرفت‌های ایجاد شده در حوزه‌های تحقیق و پژوهش علمی نشان می‌دهد اگر مسئولان کشور توجه جدی به این مهم داشته باشند، با وجود همه مشکلات ریز و درشتی که کشور از آن رنج می‌برد، از جمله کمبود‌های ناشی از تحریم و فشارهای خارجی، می‌توان به اهداف بزرگ خود کفایی و استقلال کشور دست یافت. تجربه چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی نشان داده است، هر کجا ضعف، شکست و نا امیدی حاکم شده، ریشه آن را باید در بی اعتمادی به متخصصان و عالمان آن موضوع جست‌وجو کرد و هر کجا فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران با توسعه، پیشرفت و موفقیت قرین بوده محصول اعتماد به قشر تحصیل‎کرده جوان است. نمونه این مثال را هر روز در تحولات روزمره جامعه شاهد هستیم در عرصه اقتصاد، صنعت و… آنجا که پای اختلاس و دزدی از بیت المال و… به میان آمده ریشه اش در عدم استفاده از جوانان تحصیل‎کرده و شایسته کشور و اعتماد و استفاده از نیروهای فامیلی، قومی و جناحی در کار بوده است. در هر اداره و دستگاهی با موفقیت مواجه شده ایم اگر خوب بررسی کنیم با توده ای از جوانان مسلمان و تحصیل‏کرده مواجه می‌شویم. نمونه این مهم را در موفقیت‌های منطقه‎ای جمهوری اسلامی ایران و دفع شر، گروهک تروریستی داعش و زمین گیر شدن آمریکا در کشورهای منطقه شاهد هستیم. تمام موفقیت‌های دفاعی ما در منطقه محصول اعتماد به نیروهای مومن، انقلابی و جوان است که تدبیر آنان هر روز بر توفیقات منطقه ای ایران می‌افزاید. ساقط کردن پهپاد تمام تکنولوژیک آمریکا که از افتخارات جمهوری اسلامی ایران بود نیز محصول همین اعتماد و رویکرد به نسل تحصیل‎کرده، مومن و انقلابی است.

تجربه چهل سال گذشته نظام نشان می‌دهد، برای حل مشکلات جاری و پیش رو، هیچ راهکاری جز اعتماد به نسل مسلمان، انقلابی و تحصیل‏کرده و پرهیز از حزب گرایی، رفتار‌های موروثی، فامیلی و قومی که سال‌هاست گریبان کشور را گرفته نداریم. پس به نسل جدید کشور اعتماد کنیم و در انتخابات‌های پیش رو، نیروهایی را انتخاب کنیم که بتوانند تحول اساسی در ساختار نیروی انسانی کشور خصوصا در بخش‌های مدیریتی ایجاد کنند.

پاسخ دادن