به پویش مردمی رزق علوی بپیوندیم

به پویش مردمی رزق علوی بپیوندیم
اقتصادبرتر

کاربران فضای مجازی امسال علاوه بر برنامه‌های تبلیغاتی و فرهنگی که برای عید غدیر در نظر گرفته‌اند، قرار است نذری‌های خود را تحت عنوان «#رزق_علوی» به اشتراک بگذارند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، پویش مردمی رزق علوی در فضای مجازی در حال گسترش است و کاربران با گذاشتن تصاویری و یا جملاتی در تایید این پویش و ثواب عظیم آن شریک شده اند.

مرتضی متشرعی دبیر پویش مردمی رزق علوی با اشاره به راه‌اندازی این طرح به مناسبت عید سعید غدیر خم گفت: امسال و همچنین در سال‌های گذشته پویش‌های متعددی با موضوع عید غدیر راه‌اندازی شده، اما آنچه در این طرح مورد تأکید ما بوده مردمی بودن آن است.

دبیر پویش مردمی رزق علوی افزود: مبنای کار ما در این طرح، این حدیث امام صادق (ع) است: «غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد».

متشرعی گفت: یکی از کارهای دیگر ما در این طرح، این بود که سوابق فعالیت تمام کسانی را که در سال‌های گذشته اقدام به برپایی چنین پویش‌هایی با موضوع غدیر کردند، دریافت کردیم تا آنها را در صفحات رسمی این پویش اطلاع‌رسانی کنیم که این خود گامی در جهت تشویق و ترغیب هرچه بیشتر مردم برای اطعام این روز است. همچنین درصدد ارتباط با فعالان این امر در کشورهای خارجه هستیم تا گزارش و سوابقی از فعالیت‌های غدیری آنان را دریافت و در صفحات پویش مردمی رزق علوی در اینستاگرام و پیام‌رسان ایتاء اطلاع‌رسانی کنیم.

دبیر پویش مردمی رزق علوی خاطرنشان کرد: ما در این طرح به دنبال جمع‌آوری پول از مردم برای تهیه غذا و پخش آن نیستیم، بلکه صرفاً به صورت‌های مختلف به دنبال تشویق و ترغیب مردم به اطعام روز غدیر غدیر هستیم و لذا هر کسی در گذشته دست به چنین اقدامی زده باشد فعالیت‌هایشان را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

اساس این پویش حدیث امام صادق (ع) است که فرموده اند: غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.
این پویش مردمی با استقبال چهره‌های دینی نیز قرار گرفت و چهره‌هایی مانند حجج اسلام علیرضا پناهیان، محمود ابوالقاسمی، مصطفی کرمی، محمود ریاضت، علی پناه و … از این پویش حمایت کردند.

پویش مردمی رزق علوی

پویش مردمی رزق علوی

پاسخ دادن