به چه کسانی کمک هزینه ماه رمضان تعلق می گیرد؟

جا ماندگان وام یک میلیونی
اقتصاد برتر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حمایت‌های معیشتی دولت اعلام کرد: برای یارانه بگیران معیشتی، که معادل ۶۰ میلیون نفر هستند، یک ماه یارانه معیشتی مازاد در روز‌های آغازین ماه مبارک رمضان واریز می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: دولت تصمیم گرفت برای افزایش قدرت خرید مردم به خصوص آن‌هایی که سهام عدالت دارند به اعتبار برگه سهام عدالت کارت اعتباری صادر می‌شود، البته این شروع کار است و در ادامه از امکانات یارانه معیشتی، یارانه نقدی و حتی افرادی که اوراق بهادار الکترونیکی دارند به عنوان وثایقی برای صدور کارت اعتباری برای مصرف‌کنندگان استفاده می‌شود.

    شریعتمداری افزود: افراد می‌توانند به کمک کارت‌های اعتباری به مدت پنج ماه بدون پرداخت بهره به صورت موردی و یکجا کالا‌هایی را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای منتخب که ۵ هزار واحد است، خرید کنند. چنانچه دارندگان کارت اعتباری خوش حساب باشند از تشویق‌هایی هم در طول مسیر بهره‌مند می‌شوند و به این ترتیب ابزار جدیدی برای بالابردن قدرت خرید مردم است. وزیر تعاون درباره تصویب حق مسکن کارگران هم گفت: افزایش ۱۵۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در سال ۱۴۰۰ به هیات وزیران ارائه شده است و امیدواریم در جلسه آینده تصویب شود.

    پاسخ دادن