بورس آخرین روز کاری را با افت شاخص به پایان برد

افت پنج هزار و ۴۰۱واحدی (۰.۴درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۱هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۲۲۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۱۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #کیمیاتک، #فجهان و #آریان به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام آریان کیمیا تک بیش از ۵۶۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #ثقزوی، #حسیر و #ددامح در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۲۵میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۱۴۵میلیارد تومان (۶۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در چهار نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین (#ثقزوی) به ۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۵۸۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۳۴۵میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» با فشار فروش ۵۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۷۹درصد از هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۵۲۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به سه هزار و ۱۲۵میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ افت پنج هزار واحدی شاخص کل

🔹افت پنج هزار و ۴۰۱واحدی (۰.۴درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۱هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۰.۲درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود سه هزار و ۳۴۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۲۰۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۱۱۷نماد و افت بیش از سه درصد ۱۱۲نماد

پاسخ دادن