بورس اول هفته را با سبزپوشی شروع کرد

پیشنهاد افزایش سرمایه‌ی 10 نماد بورسی

شاخص کل با صعود بیش از ۱۲ هزار واحدی به ۱ میلیون و ۳۱۷ هزار واحد رسیده است.

به گزارش #اقتصادبرتر، صف‌های خرید حدود ۸۶۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش بیش از هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۴۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #سکارون، #غدام و #سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سیمان کارون بیش از ۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #شاوان، #تپیکو و #دی در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۵۰میلیارد تومان (۷۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۴۶۰میلیارد تومان (۴۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف لیزینگ رازی (#ولراز) به ۵.۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۱۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۱۵۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «فرآورده های نفتی» با تقاضای ۳۱۰میلیارد تومانی همراه شد.

🔹این جدول حدود ۴۳درصد از هزار و ۸۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۸۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به سه هزار و ۹۶۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ شاخص کل حدود ۱۰هزار واحد رشد کرد

🔹رشد ۱۰هزار و ۹۴۵واحدی (۰.۸درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۱۶هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۰.۵درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به بیش از به سه هزار و ۸۵۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۱۶۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقوقی به حقیقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۱۰۳نماد و افت بیش از سه درصد ۱۱۵نماد

پاسخ دادن