سه صنعت «محصولات شیمیایی» با ۲۴.۲ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۸.۵ درصد و «سرمایه‌گذاریها» با ۱۰.۸ درصد، ۵۳.۵ درصد از حجم معاملات هفته گذشته بورس را به خود اختصاص دادند.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ خرداد ۹۶

از ابتدای امسال تاکنون حجم معاملات بورس ۴,۶۰۸ میلیون سهم و ارزش آن ۱۱,۱۵۵ میلیارد ریال بوده است و شاخص کل (ارزش-وزنی) ۵٫۱ درصد، شاخص قیمت (ارزش-وزنی) ۲٫۵ درصد، شاخص کل (هم وزن) ۱۲٫۶ درصد و شاخص قیمت (هم وزن) ۱۱٫۴ درصد رشد داشته است.

همچنین در این مدت شاخص فرابورس ایران ۵٫۹ درصد، قیمت سکه بهار آزادی ۰٫۹درصد و قیمت یورو (آزاد) ۲٫۸ درصد افزایش و قیمت دلار (آزاد) بدون تغییر بوده است.

بر اساس این گزارش؛ در ۳۰ روز گذشته نیز صنعت «انتشار، چاپ و تکثیر» با بازدهی مثبت ۳۲٫۶ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «استخراج زغال سنگ» با افت ۱۱٫۱ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکتها نیز شرکت «فنرسازی‌خاور» با مثبت ۹۶٫۸ درصد بیشترین افزایش و «حمل و نقل پتروشیمی» با منفی ۲۶٫۸ درصد بیشترین کاهش را داشتند.

همچنین سه صنعت «محصولات شیمیایی» با ۲۴٫۲ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۸٫۵ درصد و «سرمایه‌گذاریها» با ۱۰٫۸ درصد، ۵۳٫۵ درصد از حجم معاملات هفته گذشته بورس را به خود اختصاص دادند.

*ایران اکونومیست

پاسخ دادن