بورس منتظر ورود حجم نقدینگی

در حالی که شروع معاملات امروز بازار سهام به دلیل تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز مثبت بود اما در ادامه معاملات عرضه شدت گرفت و شاخص کل منفی شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۰۷ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تجارت نیوز،‌ معاملات امروز بازار سهام با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه شد و شاخص کل بعد از ریزش ۱۰ هزار واحدی به یک میلیون و ۲۲۵ هزار واحد رسید. اما بورس چرا روندی نزولی پیدا کرد؟

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلیل نزولی شاخص بورس گفت: تداوم روند صعودی بازار سهام به ورود نقدینگی بستگی دارد و حجم معاملات باید افزایش پیدا کند.

این کارشناس در ادامه گفت: حمایت از بازار سهام فقط به شاخص‌سازان محدود شده است و در جریان معاملات دیروز بازار سهام، ناظر بازار پیامی مبنی بر اینکه بازارگردان‌ها ملزم به انجام وظایف خود نیستند را منتشر کرد که این موضوع یعنی سهم‌های شاخص‌ساز صف خرید می‌شوند اما بازارگردان سهم‌ عرضه نمی‌کند.

این کارشناس در پایان گفت: برای بهبود وضعیت فعلی بازار، ارزش معاملات باید بیشتر شود و به ۱۵ هزار میلیارد تا ۲۰ هزار میلیارد تومان برسد، اما سهامداران به شدت نسبت به بازار سهام بی‌اعتماد شده‌اند و این اعتماد در کوتاه‌مدت بازسازی نخواهد شد.

پاسخ دادن