بورس های جهانی صعودی شدند

وال استریت
اقتصاد برتر

در حالیکه معامله گران خود را برای بازارهای بدون ترامپ آماده می کنند ، بیشتر شاخص های مهم در بازار های سرمایه جهان صعودی شدند.

تهران – اقتصاد برتر –  ۹ دی ۹۹

  • بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۰ هزار و  ۴۱۲.۱۶ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۹۱ درصد صعود تا سطح ۳۷۳۶.۸۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۸۸ درصد افزایش در سطح ۱۲ هزار و ۹۱۷.۷۷ واحدی بسته شد.

  • بورس‌های اروپا

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۵۰۲.۱۱ واحد بسته شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۱.۴۹ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۷۹۰.۲۹ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با افزایش ۱.۲ درصدی در سطح ۵۵۸۸.۳۸ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۵۴ درصد بالا رفت و به ۸۱۵۵.۶۰ واحد رسید.

  • بورس‌های آسیا

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۷۴ درصدی تا سطح ۲۶ هزار و ۸۵۴.۰۳ واحدی بالا رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ ۰.۲۷ درصد پایین رفت و در سطح ۲۶ هزار و ۳۱۴.۶۳ واحد بسته شد. در چین شاخص “شانگهای  کامپوزیت” صعود ۰.۴۴ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۰۶۴.۴۱ واحد بسته شد.

  • بورس استرالیا

در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۰.۳۳ درصد صعود و ایستادن در سطح ۶۶۶۴.۷۷  واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)

پاسخ دادن