بورس همچنان قرمز پوش است

اقتصاد برتر

شاخص کل با افت ۱۵ هزار واحدی به ۱ میلیون و ۴۷۵ هزار واحد رسیده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۴۴۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶۴۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۸۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #کیمیاتک، #فجهان و #کالا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام آریان کیمیا تک بیش از ۵۴۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #وشمال، #برکت و #کدما در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۳۹۰میلیارد تومان (۹۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۱۹۵میلیارد تومان (۳۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف حجم صف سرمایه‌گذاری توسعه چشم انداز شمال (#وشمال) به ۶.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۵۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۴۶۵میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» با فشار فروش ۷۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۶۹درصد از دو هزار و ۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۹۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به چهار هزار و ۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

🔹افت ۱۵هزار و ۹۶۹واحدی (۱.۱درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۷۴هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با کاهش ۱.۵درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود چهار هزار و ۱۶۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۴۱۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۶۷نماد و افت بیش از سه درصد ۱۸۹نماد

پاسخ دادن