بوشهر نروید

 استاندار بوشهر گفت : در ایام تعطیلات نوروزی هیچگونه خدمات به مسافران و گردشگران ارائه نمی‌شود، به همین دلیل سواحل و بوستان‌ها تعطیل است و امکان اقامت در مدارس و مهمانسراها وجود ندارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ اسفند ۹۹

کرونا تمام شهرستان‌های ۱۰گانه استان بوشهر از حالت آبی خارج و به زرد و نارنجی تبدیل کرد. میزان مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر در هفته‌های اخیر افزایش یافته و نگرانی‌هایی ایجاد کرده است. در آخرین رنگ ‌بندی کرونایی که وزارت بهداشت اعلام کرد ۳ شهرستان استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونایی و بقیه شهرستان‌های این استان در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند. از ۱۰ شهرستان استان بوشهر، گناوه، دیلم و کنگان دارای شرایط نارنجی به معنای پرخطر است و ۷ شهرستان دیگر از وضعیت زرد کرونایی به معنای خطر متوسط برخوردار هستند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در شهرهای نارنجی گروه‌های شغلی ۳ و ۴ شامل مراکز آموزشی، سینما و تئاتر، موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌ها، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی حق فعالیت ندارند.

استاندار بوشهر با تاکید بر رعایت همه جانبه پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان یک استان گردشگرپذیر محسوب می‌شود ولی امسال به سبب درگیری با ویروس کرونا تمام خدمات گردشگری را تحت‌الشعاع قرار داده است.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه مردم استان‌های مختلف ایران، استان بوشهر را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نکنند گفت: در این راستا سواحل و بوستان‌ها بسته شدند و اقامت در مدارس و مهمانسراهای ادارات استان بوشهر امکان‌پذیر نیست.

وی از تعطیلی گشت دریایی در نقاط ساحلی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا نوروز امسال شناور‌ها و قایق‌های تفریحی و مسافری هیچ‌گونه فعالیت گردشگری و تفریحی در استان بوشهر ندارند.

پاسخ دادن