بیت کوین بخریم یا اتریوم؟

اقتصاد برتر

این روز ها ارزهای دیجیتال در حال تسخیر جهان پیرامون ما هستند. قدرتمند ترین و ثروتمند ترین سازمان ها و افراد دنیا، در حال سرمایه گذاری روی پروژه ی ارز دیجیتال هستند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

از پیدایش این دسته از پول ها که رمز ارز یا پول دیجیتالی هم نام دارد، تنها ۱۳ سال می گذرد. اما همین مدت کم برای فتح جایگاهی ارزشمند کافی بود. در این سال ها چند هزار رمز ارز ساخته شده است اما همه ی آن ها به قدر کافی قدرت خودنمایی نداشتند و فقط عده ی قلیلی از آن ها ارزش چشمگیری پیدا کردند. دو نمونه از این موارد، بیت کوین و اتریوم هستند. حتما نام این دو پول دیجیتالی را در چند سال اخیر شنیده اید. دو رهبر انقلابی بزرگ به نام «ارز دیجیتال». پس از آشنایی با مفهوم ارز دیجیتال، به سراغ بیت کوین و اتریوم می روم تا شناخت بهتری از آن ها پیدا کنیم.

ارز دیجیتال

این واژه از ساختاری که دارد، تقریبا قابل شناسایی است. ارز بودن آن به خاطر قابلیت خرید و فروش، انتقال و سرمایه گذاری است و دیجیتال بودن آن به دلیل هوشمندی و عدم نیاز به شکل فیزیکی. این دسته از پول ها، با اهدافی خاص طراحی شدند و سند آینده ی پرداخت های جهانی را به نام خود زده اند. از ویژگی های عموما مشترک آن ها، غیر متمرکز بودن، بی واسطه بودن و سرعت و امنیت است. چیزی که در پول های کاغذی (ارز فیات)، یافت نمی شود. هیچ دولتی حق کنترل و دستکاری این سیستم را ندارد و همه چیز بدون دخالت موانع مزاحم، به طور خودکار انجام می شود. علاوه بر تشابهی که ارزهای دیجیتال با یکدیگر دارند، تفاوت هایی هم در این میان وجود دارد. میزان سرعت در تراکنش همه ی ارزها یکسان نیست. امنیت آن ها بر اساس موارد متفاوتی تامین می شود. سطح قیمت ها و تفاوت آن ها هم عوامل مختلفی دارند. پیش بینی می شود که این نوع از دارایی، در آینده ای نه چندان دور، به طور کامل جایگزین روش های پرداخت سنتی شود.

ویژگی های بیت کوین و راه خرید آن

بیت کوین اولین و ارزشمند ترین ارز دیجیتال بود و در سال ۲۰۰۸ توسط فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاتومو منتشر شد. اهداف اصلی آن؛ تمرکز زدایی، حذف واسطه ها و افزایش سرعت و امنیت در پرداخت ها بود. ابتدا عده ای آن را مانند حبابی فرض کردند، که بعد از مدتی محو خواهد شد. عده ای دیگر آن را با بورس مقایسه کردند و آن را مضر دانستند. ولی با گذر زمان، بیت کوین با عملکرد خیره کننده اش، بسیاری از مخالفان را پشیمان کرد و با خود همراه ساخت. در ابتدای انتشار بیت کوین، قیمت آن بسیار ناچیز بود و با یک دلار می شد ۲۰ بیت کوین خرید! اما در زمان نگارش این مقاله و پس از گذشت حدودا ۱۳ سال، بیت کوین با قیمت ۱,۴۸۱,۸۵۸,۶۰۰ تومان در صرافی بیت ایمن معامله می شود! با احتساب این نرخ رشد، به سادگی متوجه می شوید که چرا این ارز دیجیتالی، سودآور ترین دارایی دهه اخیر نام گرفته است. البته این ارز علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی هم می باشد، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

معایب بیت کوین به اندازه ای بزرگ نیستند که بتوانند چشم ما را بر مزایای آن فرو ببندند ولی هر چیز که باشد، عیب است و باید آن را در نظر گرفت. بالا بودن کارمزد در پرداخت های بیت کوین و سرعت نسبتا پایین انجام تراکنش های آن، از جمله مواردی هستند که قابل بهبود هستند. در راستای بهبود معایب بیت کوین، ارزهای دیجیتال معروفی با نام های بیت کوین کش و لایت کوین منتشر شدند. هر دوی این ارزها سعی در کاهش ایرادات آن داشتند و بیت ایمن آن ها را در سبد ارزی خود قرار داده است، تا شما عزیزان بتوانید در کنار بیت کوین انتخاب های دیگری هم برای خرید داشته باشید. برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی از طریق پلتفرم بیت ایمن اقدام کنید.

ویژگی های اتریوم و راه خرید آن

در بازار ارز دیجیتال، همواره بعد از بیت کوین، نام اتریوم می درخشد. چه از نظر ارزشمندی بازار و چه شناخته شدگی، اتریوم نزدیک ترین رمز ارز به بیت کوین است. در واقع اتریوم یک شبکه ی هوشمند ایجاد و ثبت قرارداد های هوشمند و انتقال ارز است که در سال ۲۰۱۶ بنا بر دلایل امنیتی و یک حمله ی هکری، دستخوش تغییراتی شد تا بتواند ضرر کاربرانش را جبران کند. عده ای از فعالان اتریوم در آن زمان قصد تغییر قوانین را داشتند و عده ای دیگر به دلیل حفظ آرمان های اتریوم، با این طرح مخالفت کردند. اختلاف نظر بین این دو گروه موجب پدید آمدن کوینی جدید به نام اتریوم کلاسیک شد. اتریوم قبلی با نام اتریوم کلاسیک و اتریوم جدید با همان نام اتریوم فعالیت خود را پیگیری کردند. اما اکنون ارزش بازار اتریوم بسیار بیشتر از اتریوم کلاسیک است. زیرا حدود ۹۰% از فعالان و توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک، تصمیم به فعالیت در اتریوم کردند و بر قدرت و ارزش آن اضافه کردند. این روز ها اتریوم در بهترین شرایط خود قرار دارد و رکورد قیمتی خود را شکسته است. پیش بینی می شود که اتریوم این روند صعودی، که از ابتدای عرضه داشته است را همچنان حفظ کند. برای خرید اتریوم کافی است در بیت ایمن ثبت نام کنید و از خدمات جانبی آن نیز برخوردار شوید.

bitimen

درباره بیت ایمن

بیت ایمن سریع ترین و امن ترین پلتفرم تبادل ارز دیجیتال در کشور است که به کاربران خود کامل ترین سبد ارزی را با بهترین قیمت بازار ارائه می کند. مزایای بیت ایمن نسبت به سایر فروشندگان بیت کوین و اتریوم، تجربه ای ایده آل را برای کاربر رقم می زند، به نجوی که در طول انجام معاملات، هیچ کم و کسری احساس نکند. از این موارد می توان؛ احراز هویت سریع و آسان، کسب درآمد از طریق دعوت دوستان، مسابقات هفتگی و ماهانه با جوایز ارزنده، آموزش های گام به گام کاملا رایگان در تلگرام و اینستاگرام، انتشار اخبار روز ارز دیجیتال در صفحات مجازی، کیف پول مجازی رایگان و پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته و آنی را نام برد. همکاران ما در تیم پشتیبانی یک لحظه شما را رها نخواهند کرد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، شما را راهنمایی کنند. خدمات خاص برای مخاطبان خاص، در بیت ایمن.

پاسخ دادن