بیت کوین در دو راهی صعود یا سقوط

بیت کوین روز پنجشنبه در محدوده قیمت ۳۹۵۰۰ الی ۳۹۶۰۰ در نوسان بود.، این شرایط  می‌تواند راه را برای افزایش و یا اصلاح قیمت باز کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

رمز ارز پر طرفدار بیت کوین روز پنجشنبه با اندکی افزایش قیمت روبرو شده و تا عصر همان روز، حدود ۳۹۵۰۰ تا ۳۹۶۰۰ دلار در بازار مورد معامله قرار گرفت.

با توجه به نوسانات اخیر بازار کریپتو و البته وضعیت نه چندان مطلوب آن، باز کردن معاملات خرید و فروش بسیار مشکل به نظر می‌رسد. با اینحال، ارزیابی نمودار یک روزه بیت کوین در روز پنجشنبه نشانگر قرار گرفتن قیمت این ارز بر سر دو راهی اصلاح یا افزایش قیمت است.

نخستین حمایت فعلی بیت کوین روی نقطه ۳۷۷۸۲ دلار قرار داشته که در صورت شکسته شدن این حمایت، نقاط ۳۶۱۷۴ و ۳۲۸۹۳ دلار به عنوان نقاط حمایت بعدی در نمودار ظاهر خواهند شد.

با اینحال، در صورتی که بیت کوین مسیر افزایش قیمت را در پیش بگیرد، نخستین مقاومت پیش روی این ارز، بر روی نقطه ۴۰۱۷۰ دلار و دومین مقاومت نیز بر روی ۴۱۷۲۷ دلار قرار خواهد داشت. اما در صورت شکسته شدن این مقاومت‌ها به سمت بالا، مقاومت سوم پیش روی بیت کوین در حدود ۴۲۹۰۵ دلار قرار دارد که با توجه به شرایط فعلی بازار، بعید به نظر می‌رسد دستکم طی ۲۴ ساعت آینده بیت کوین بتواند به این مقاومت دست یابد.

از سوی دیگر، اندیکاتور CHOP نشنانگر انرژی و پتانسیل بالای بیت کوین برای افزایش قیمت طی روزهای آتی است؛ نکته ای که اندیکاتور MACD نیز آن را تایید می‌کند.

با این حساب بهتر از معامله گران بازار، با احتیاط بیشتری نسبت به پوزیشن‌های خرید و فروش اقدام نموده و از هر گونه حرکت شتابزده بویژه در بازار فعلی اجتناب نمایند.

پاسخ دادن