بیت کوین در کانال ۴۳ هزار دلار قرار گرفت

اقتصاد برتر

امروز (پنجشنبه ۱۶ دی ماه ۱۴۰۰) قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتالی در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عرضه و تقاضا بیش از هر عامل دیگری بر قیمت تاثیر می‌گذارد. ارزش بازار بیت‌کوین در درجه اول تحت تاثیر تعداد کوین‌های در گردش و تمایل افراد برای پرداخت است. براساس طراحی، این ارز دیجیتال به ۲۱ میلیون سکه (کوین) محدود شده است و هر چه عرضه در گردش به این حد نزدیکتر شود، احتمالا قیمت‌ها افزایش می‌یابد. نوسانات بیت‌کوین تا حدی ناشی از اعتقاد متفاوت به سودمندی آن به‌عنوان ذخیره ارزش و روش انتقال ارزش است. بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که بیت‌کوین ارزش خود را حفظ می‌کند و به رشد خود ادامه می‌دهد.

  • بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۱۷.۲۸ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۷.۴۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

  • اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۴۱۸.۶۷ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۹.۱۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

  • تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۸.۴۵ میلیارد دلار، در رتبه ۴ بازار قرار داشته و سهم ۳.۵۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

  • قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین و اتریوم در ۱۶ دی ماه را در ادامه این خبر ببینید؛

ارز دیجیتالقیمت (دلار)قیمت (تومان)
بیت کوین۴۳,۱۹۸۱,۲۷۷,۳۵۲,۶۲۲
اتریوم۳,۴۷۷۱۰۳,۲۳۶,۲۹۲
تتر۱۲۹,۵۳۳
بایننس کوین۴۶۹۱۳,۹۴۷,۲۷۵
سولانا۱۵۰۴,۴۵۸,۱۴۹

پاسخ دادن