بیت کوین ۲۰۰۰ دلاری می‌شود

ارز دیجیتال
اقتصادبرتر

کاهش بعدی پاداش بلاک #بیت_کوین که به رویداد “هالوینگ” معروف است، حدود ۹ ماه آینده روی خواهد داد. علیرغم این رویداد مثبت که به سرعت در حال نزدیک شدن است، بازار رمزنگاری در یک محدوده خاص راکد شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کوین سرا، یک مدل پیش بینی از PlanB نشان می دهد تاریخ دوباره تکرار خواهد شد و قیمت بیت کوین پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج، ظرفیت زیادی برای افزایش خواهد داشت. در واقع، نمودار آماری نشان می دهد که بیت کوین تا ماه مه سال آینده ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

قیمت ۲۰۰۰۰ دلاری بیت کوین

در حال حاضر تا رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین ۹ ماه فاصله است. در ماه مه سال ۲۰۲۰، تعداد بیت کوین هایی که در هر بلاک عرضه می شوند به نصف خواهد رسید.

PlanB یک تحلیلگر برجسته است که ادعا می شود برخی سرمایه گذاران اصلی این صنعت از او پیروی می کنند. طبق پیش بینی نمودار او، بیت کوین تا ماه مه به قیمت ۲۰۰۰۰ دلار خواهد رسید که رشد ۱۰۰ درصدی را نسبت به قیمت فعلی آن خواهد داشت.

PlanB (100trillionUSD@) در ۲۴ آگوست در توییتر نوشت:

به روز رسانی نمودار نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین: ۹ ماه مانده است!

۹ ماه مانده به هالوینگ ۲۰۱۲، قیمت ۵ دلار: زمان هالوینگ ۱۲ دلار

۹ ماه مانده به هالوینگ ۲۰۱۶، قیمت ۳۱۴ دلار: زمان هالوینگ ۶۲۷ دلار

۹ ماه مانده به هالوینگ ۲۰۲۰، قیمت ۱۰۱۰۰ دلار: زمان هالوینگ ؟؟؟ دلار

ملاحظه می کنید که قیمت بیت کوین هنگام نصف شدن پاداش استخراج در مقایسه با ۹ ماه قبل از آن، دو برابر شده است. ۹ ماه قبل از رویداد نصف شدن پاداش سال ۲۰۱۲، بیت کوین در نرخ ۵ دلار و هنگام این رویداد در نرخ ۱۲ دلار معامله شد. برای نیمه دوم سال ۲۰۱۶ تقریبا روند به همین منوال بود.

اگر چه ممکن است این موضوع غیرمنطقی به نظر برسد، اما تحلیلگران در حال حاضر به قیمت ۲۰۰۰۰ دلار چشم دوخته اند.

تام لی، از شرکت فاندسترات، اخیرا در برنامه فاکس بیزینس راجع به پیش بینی ۲۰۰۰۰ دلاری خود صحبت کرد. طبق ادعای وی، این ارز رمزنگاری یک پناهگاه امن برای حفاظت از دارایی ها است و این امر با توجه به معامله آن در اوراق قرضه بازارهای هنگ کنگ و آرژانتین، یک واقعیت است.

تام لی با این تفاسیر استنتاج کرد، بیت کوین احتمال دارد سال را با قیمت بسیار بیشتری نسبت به قیمت فعلی به پایان برساند و احتمالا قیمت در سطح رکورد سال ۲۰۱۷ یا یک رکورد جدیدتر قرار گیرد.

این تحلیلگر فاندسترات پیش از این عواملی را ذکر کرده که می تواند به نفع بیت کوین باشد. این موارد شامل معرفی ارز لیبرا، که معتقد است توجه مردم را به سمت فضای رمزنگاری جلب می کند، و نیز آشفتگی در اقتصاد کلان است. این دو عامل باعث پذیرش گسترده این صنعت خواهند شد.

همچنین، طبق پیش بینی مراد محمودوف به احتمال زیاد طی ماه آتی بیت کوین به سطح ۹۷۵۰ دلار در یک کانال نوسانی، در اثر اصلاح فیبوناچی ۰٫۶۱۸ برسد. سپس مسیر خود را به طور پیوسته به سمت بالا تا قیمت ۲۰۰۰۰ دلار ادامه داده و در طول سال آینده به رکوردهای جدیدی دست می یابد.

پاسخ دادن