بیزینس اینسایدر: روزهای سخت برای تولید کنندگان نفت در پیش است

پیش بینی بیزنس اینسایدر بزرگترین بانک آمریکایی: تولیدکنندگان نفت کمربندها را محکم ببندند؛ روزهای سختی در پیش است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ آبان ۹۹

به گازش #اقتصادبرتر، بزرگترین بانک آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت را به دلیل برقراری قرنطینه های جدید در کشورهای مختلفی از دنیا و همچنین افزایش مازاد عرضه نفت در بازار انرژی کاهش داده است.

 بیزنس اینسایدر، افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و برقراری قرنطینه در برخی از کشورهای اروپایی به قصد کنترل این بیماری، احیای بازار نفت را با تأخیر مواجه کرده و همین موضوع نیز باعث شده است تا تحلیلگران در پیش بینی خود از بازار نفت تجدید نظر به عمل آورند.

پیش بینی هایی که درباره قیمت نفت به ویژه از سوی مراکز معتبر مالی و بانکی انجام می شود نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری های مربوط به سرمایه گذاری در حوزه انرژی دارد.

بانک جی پی مورگان که به عنوان بزرگترین بانک آمریکا شناخته می شود در گزارش جدید نوشته است که انتظار دارد ماه های سختی در حوزه انرژی پیش رو بوده و به همین دلیل تخمین خود از قیمت نفت را برای سه ماهه چهارم سال جاری از ۴۱ دلار در هر بشکه به ۳۹ دلار کاهش داده است.

وضعیت بازار نفت نیز متناسب با تخمین این بانک آمریکایی است چرا که روز سه شنبه همزمان با گشایش بازارهای نفت، قیمت جهانی این کالا کاهش داشت و با ۱۰ درصد افت نسبت به به ماه اکتبر به ۳۹ دلار در هر بشکه رسید. در حقیقت کاهش جدید در قیمت نفت دقیقاً واکنشی است به برقراری قرنطینه در سراسر اروپا که سفر را در این کشورها محدود کرده است.

پاسخ دادن