بیش از نیمی از جانباختگان سانحه تجریش کادر پزشکی بودند

در‌حادثه کلینیک‌ سینا اطهر، دکتر اکبری متخصص گوش،حلق و بینی و دکتر سلطانپور متخصص بیهوشی جان باخته‌اند. 

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، احتمال انفجار مجدد در محل حادثه کلینیک سینا اطهر هنوز کاملاً از بین نرفته است

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پی وقوع حادثه کلینیک سینا اطهر با بیان این که احتمال انفجار مجدد به طور کامل از بین نرفته است، گفت: از مردم خواهش می‌کنیم اخبار را از رسانه‌ها پیگیری کنند و در محل حادثه جمع نشوند.

اسامی اولیه از جانباختگان حادثه کلینیک سینا ‌

کانال سازمان نظام پزشکی:
بر اساس اعلام یک منبع در آتش نشانی تهران‏ با شناسایی پیکر کشته شدگان انفجار کلینیک سینا اطهر، بیش از نیمی از جان باختگان متعلق به پزشکان و کادر اتاق عمل است.
در‌حادثه کلینیک‌ سینا اطهر، دکتر اکبری متخصص گوش،حلق و بینی و دکتر سلطانپور متخصص بیهوشی جان باخته‌اند. همچنین شرایط دکتر تورانی متخصص جراحی نیز وخیم است.

روابط عمومی اورژانس کشور از انتقال هفت مصدوم به مرکز درمانی خبر داد و اعلام کرد که مصدومان خانم ۴۵ساله از پرسنل، آقا ۴٢ ساله آتش‌نشان، آقای ٣٧ ساله و خانم‌های ۵٠، ٢٣، ٣٧ و ٢۵ ساله بوده‌اند که طبق اعلام ستاد، نیمی از مصدومان به زودی ترخیص خواهند شد.

روابط عمومی اورژانس کشور اعلام کرد که هفت نفر نیز در محل حادثه، درمان شدند.

Image

Image

Image

Image

۳۰ کشته و زخمی آخرین آمار انفجار کلینیک سینا

علی القاصی مهر دادستان تهران بزرگ، آمار جانباختگان حادثه آتش سوزی و انفجار کلینیک سینا مهر خیابان شریعتی تهران را ۱۵ نفر زن و ۴ نفر مرد اعلام کرد و افزود: جهت بررسی های بیشتر و تشخیص هویت باقی افراد در اورژانس و بیمارستان شهدای تجریش هنوز مشغولیم.
به گفته وی علت حادثه به نقل از دادستان تهران، انفجار ۳ کپسول اکسیژن در اتاق عمل این کلینیک گزارش شده است

مرکز اورژانس تهران هم اعلام کرد: این حادثه در یک کلینیک درمانی در پایین تر از میدان قدس به وقوع پیوسته و تا کنون ۳ مصدوم بر جای گذاشته است.

اسامی جان‌باختگان حادثه انفجار در کلینیک سینا/ هویت ۴ نفر نامعلوم است

آیدا زمانی، لیلا عیوض‌خانی، لیدا خام‌دایی، مژگان دهقان، رها (فاقد فامیلی)، سوسن سلطان‌محمدی، خانم یاسمن، خانم دکتر تورانی، خانم رحمانی، محدثه رضی، شبنم دیبایی، مریم خرسندی، محسن پارسا، احسان گنج‌خانلو و دکتر محمد علی اکبری از افرادی هستند که در این حادثه جان باختند و پیکر آنها شناسایی شده است.

جلسه ستاد بحران در دفتر شهردار منطقه یک

هم اکنون جلسه ستاد بحران در دفتر شهردار منطقه یک با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در حال برگزاری است.
در این جلسه نیرو‌های امدادی و عملیاتی در حال ارائه گزارش هستند.

جزئیات حادثه از زبان معاون کل وزارت بهداشت

معاون کل وزارت بهداشت در محل حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر تهران هم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ گفت: ساعت ۲۱:۱۴ انفجار در این دی‌کلینیک شامل دو طبقه تصویربرداری، یک طبقه ام آر آی، یک طبقه آزمایشگاه، داروخانه و یک طبقه بستری روزانه اتفاق افتاد و ۲۵ نفر در محل حادثه حضور داشتند.

وی افزود همچنین ۷ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۵ نفر به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده‌اند و بیمارستان مطهری هم در آماده‌باش است.
معاون کل وزارت بهداشت گفت کپسول‌های اکسیژن و هلیوم با همکاری آتش نشانی خارج شده و انفجار در حدی بوده که ساختمان‌های مجاور هم تحت تاثیر قرار گرفته است.

شایعه وجود مواد رادیو اکتیو در محل انفجار’ تکذیب شد

 حریرچی خاطر نشان کرد در حال بررسی علت حادثه هستیم که انفجار اول به چه دلیل رخ داده است.

وی افزود : عمده کار این دی‌کلینیک، تصویربرداری در دو طبقه بوده است. اعمال جراحی سبک مختلف در دی‌کلینیک‌ها امکان پذیر است.

معاون کل وزارت بهداشت در ادامه برخی اخبار مبنی بر وجود مواد رادیواکتیو در محل انفجار کلینیک سینا تهران را تکذیب کرد.

یک ساعت قبل خبرآنلاین نوشته بود: “دود حاصله نشان از انفجار و امکان سوخت مواد سمی یا گاز هایوم دارد. پلوم رها شده شکل کاملی از مواد و رنگ سیاه و غلیظ ان می‌تواند حاصل اتش سوزی مواد سمی یا حتی دارویی و شیمیایی باشد.”

حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران هم درباره “امکان خرابکاری” گفته “صددرصد شایعه است”

تسلیت سخنگوی دولت به خانواده جان‌باختگان حادثه کلینیک سینا اطهر

سخنگوی قوه مجریه ضمن ابراز همدردی با خانواده جان‌باختگان حادثه کلینیک سینا اطهر، بر رسیدگی کامل و درمان مصدومان این انفجار تأکید کرد.
علی ربیعی، سخنگوی دولت اعلام کرد: عوامل امداد و نجات و درمان اعم از آتش‌نشانی، اورژانس و هلال احمر از دقایق اولیه به سرعت مشغول نجات حادثه‌دیدگان و جلوگیری از گسترش ابعاد حادثه شدند.

وی بیان کرد: از دقایق اولیه انتشار خبر انفجار و با مشخص شدن ابعاد حادثه، اعضای دولت پیگیر روند امدادرسانی بودند و مدیران ارشد وزارت بهداشت، استانداری و شهرداری تهران و دیگر عوامل امدادی و انتظامی سریعا در محل حادثه حضور پیدا کردند و بر حسب وظیفه در روند امدادرسانی نظارت داشتند.‌

سخنگوی دولت تأکید کرد: شناسایی علت وقوع این حادثه دردناک در دست بررسی است و درباره علت و ابعاد انفجار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ربیعی همچنین تصریح کرد: مراکز درمانی نزدیک محل حادثه برای هر نوع ارائه خدمات به مصدومان در وضعیت آماده‌باش کامل قرار دارند و به درمان مصدومان مشغول هستند.

وی گفت: کماکان پیگیر روند امداد و نجات هستیم و همه عوامل در تلاش هستند تا از تلفات بیشتر جلوگیری کنند.

ربیعی ضمن ابراز همدردی با خانواده جان‌باختگان حادثه کلینیک سینا اطهر، برای درگذشتگان این حادثه، رحمت و غفران الهی و برای مصدومان شفای عاجل مسألت داشت.

آخرین جزئیات از اعلام آمار کشته شدگان انفجار در تجریش

پاسخ دادن