بیش از ٩٠ درصد آب و برق استان گیلان وصل شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با اقداماتی که صورت گرفت درحال حاضر تنهاحدود ۲٫۵درصد مشترکان بدون برق هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، میثم جعفر زاده، در خصوص آخرین وضعیت آب مشترکان نیز اظهار کرد: حدود ۳ درصد مشترکان بی آب هستند که برای این تعداد نیز اقدامات در حال انجام است.
به گفته وی با تلاش تیم های عملیاتی شرایط با سرعت درحال پایدار شدن کامل شبکه برق و آب در استان گیلان است.
همچنین در این باره مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی پست های انتقال، فوق توزیع و شبکه های اصلی گیلان برق دار شده است، گفت: در حال حاضر کمتر از ۲ درصد از مشترکان استان با قطعی برق مواجه بوده و ۹۰ درصد خاموشی ها برطرف شده است.
وی با بیان اینکه ۳۵۰ تیم عملیاتی در حال رفع مشکلات رخ داده هستند، تاکید کرد: تمامی شهرستان های استان گیلان از برق برخوردار هستند.
وی ادامه داد: در هیچ محلی خاموشی مطلق نداریم و تا پایان امشب بخش عمده ای از مشکلات باقی مانده برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ تیم عملیاتی جدید به ۲۵۰ اکیپ مشغول در استان اضافه شده است، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی در مناطق دارای قطعی برق، عدم دسترسی به مسیرهای کوهستانی و روستایی است.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در معابر برخی از محلات شهری نیز به دلیل تخلیه برف روی پشت بام به کوچه ها امکان ورود ماشین آلات و جرثقیل‌های ادارات برق به داخل معابر وجود ندارد و همین امر موجب کندی عملیات برق رسانی در این نقاط شده است.
مصطفی رجبی مشهدی بر لزوم رعایت مسایل ایمنی از سوی مشترکان تاکید کرد و گفت: در برخی از مناطق به دلیل بارش سنگین برف بر روی خطوط شبکه شاهد پارگی سیم های برق هستیم؛ خوشبختانه تاکنون شاهد بروز حادثه ای برای مشترکان نبوده ایم و امیدواریم با مراقبت مشترکان در ادامه نیز مشکلی در این ارتباط پیش نیاید.
بر اساس اعلام توانیر سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه ۳۵۰ تیم عملیاتی به صورت شبانه روز در حال رفع خاموشی های باقی مانده هستند، گفت: امیدواریم ظرف یک تا دو روز آینده با باز شدن مسیرهای روستایی مشکلات رخ داده در این بخش را به حداقل برسانیم.
وی پایداری شبکه های برق را امری زمان بر دانست و افزود: با توجه به ادامه موج سرما در استان انتظار می رود مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.

پاسخ دادن