بیش از ۱۶۰۰ مرکز غیرمجاز تولید رمزارز جمع‌آوری شد

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: تاکنون ۲۶۰ مگاوات در ۱۶۲۲ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز جمع آوری شده است و فعالیت برای جمع آوری مراکز غیرمجاز ادامه دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتربه نقل از تسنیم، مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق در حاشیه سومین مانور سراسری اصلاح شبکه برق کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال همکاری هستیم تا از طریق اینترنت مصرفی و IP ، مراکز غیرمجاز تویلد رمزارز را شناسایی کنیم.  از مردم تقاضای مدیریت مصرف برق را داریم، منظور فقط مشترکان خانگی نیست و در بخش تجاری که روشنایی های غیر ضروری متعددی دارند نیز تقاضا داریم که به این مهم توجه کنند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه عمده برق کشور از طریق نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود، گفت: از برق تولیدی در نیروگاه های برق آبی با لحاظ میزان ذخیره‌سازی استفاده شد، امسال همچنین از برق تولیدی توسط نیروگاه اتمی و نیز از نیروگاه‌های تجدیدپذیر استفاده شد.  ظرفیت اسمی نیروگاه‌های تجدیدپذیر ۸۵۰ مگاوات است و این نیروگاه‌ها می‌توانند ۴۰۰ مگاوات برق تولید کنند؛ همچنین نیروگاه های دیزلی در اختیار صنایع هستند و اینها هم با تامین سوخت، برق تولید می‌کنند که در خود صنعت استفاده می‌شود.

سخنگوی صنعت برق در خصوص خاموشی های چند روز اخیر گفت: میزان خاموشی ها نسبت به کل انرژی روزانه ناچیز برآورد شده و حدود ۱٫۵ درصد از کل تولید برق کشور بود، اما به دلیل وابستگی شدید زندگی مردم به برق اثرگذاری بالایی داشت. اولویت تامین برق با بخش‌های خانگی، تجاری، بیمارستان‌ها و مراکز حساس بوده”، گفت: برای اصلاح روند مصرف، با دستگاه‌های پرمصرف برخورد جدی می شود برخی دستگاه ها در تهران مصرف را رعایت نکردند و ما مجبور شدیم برای ساعتی برق آن ها را قطع کنیم که وزارت ورزش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان حفاظت محیط زیست و بانک مسکن از جمله این دستگاه ها بودند و برخورد جدی با دستگاه‌های پر مصرف در روزهای آینده هم ادامه خواهد یافت. در این شرایط که اولویت تامین برق بخش خانگی، تجاری و مراکز حساس مجبور به تعدیل روشنایی معابر هستیم، تقریبا مصرف هر پایه  روشنایی معادل یک خانه است و تعداد آن ها نیز زیاد است.

پاسخ دادن