بیش از ۴ هزار زن در ناوگان تاکسیرانی فعالیت می‌کنند

طبق گفته مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، در حال حاضر چهار هزار و ۸۳۰ نفر از بانوان کشور در ناوگان تاکسیرانی فعالیت می‌کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۳ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی در این باره افزود: دو هزار و ۹۰۰ نفر از بانوان فعال در حوزه تاکسیرانی کشور در تهران فعالیت می کنند،  در این بخش این آمادگی وجود دارد تا با همکاری علاقه‌مندان سهم زنان را حوزه تاکسیرانی افزایش دهیم.  ناوگان فعال تاکسیرانی با ۳۱۸ هزار خودرو تاکسی در سطح کشور مشغول  ارائه خدمت است که از این تعداد در شهر تهران ۷۶ هزار ز فعال هستند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی گفت: طبق مصوبه هیات وزیران، تاکسی‌هایی که به سن ۱۰سال رسیده باشند، مشمول فرسودگی هستند. اکنون ۱۹۲ هزار دستگاه تاکسی به سن فرسودگی رسیده است اما با توجه به اجرای طرحی که در حوزه نوسازی تاکسی‌های فرسوده از ابتدای سال ۱۳۹۵ آغاز شد،  موفق به نوسازی ۷۵ هزار و ۶۷۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شدیم.

ضامنی افزود: با اعمال محدودیت تردد یکی از گروه های شغلی که از این موضوع معاف شدند، خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل عمومی هستند.   با هماهنگی که با پلیس راهور به عمل آمده است، فهرست ناوگان فعال در این بخش به عنوان فهرست مجاز در اختیار پلیس قرار گرفته است و این ناوگان مشمول جریمه نمی شوند، بنابراین با برنامه ریزی‌های انجام شده در سازمان های تاکسیرانی، شهروندان می‌توانند برای سفرهای ضروری خود از این ناوگان استفاده کنند.

پاسخ دادن