تأثیر افت ذخایر نفت آمریکا بر افزایش قیمت نفت

قیمت نفت خام امروز تحت تاثیر افت ذخایر نفت آمریکا و امیدواری به افزایش معاملات انگلیس و اتحادیه اروپا تحت تاثیر برگزیت بهبود یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر  به نقل از رویترز ، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت حدود ۲۱ سنت در هر بشکه افزایش یافت و به قیمت ۵۱ دلار و ۴۱ سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم افزایش ۱۶ سنتی را تجربه کرد و بشکه‌ای ۴۸ دلار و ۲۸ سنت به فروش رفت.  ‌امروز پنجشنبه قیمت نفت خام تحت تأثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا و نیز امیدواری به افزایش تقاضا تا حدودی بهبود یافت.

هایرویوکی کی‌کوکاوا، مدیرعامل بخش پژوهش شرکت نیسان اعلام کرد: کاهش ذخایر نفت آمریکا و نیز وجود علائمی از ظرفیت‌های معاملات تجاری تحت تأثیر برگزیت، منجر به تضعیف ارزش دلار شد و همه اینها اخبار خوبی برای افزایش قیمت طلای سیاه گردید.  همچنان نگرانی از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا به عنوان مانعی در برابر افزایش تقاضا و نیز افزایش قیمت نفت به حساب می‌آید.

بر اساس اداره اطلاعات انرژی آمریکا، میزان ذخایر بنزین در این کشور با ۱٫۱ میلیون بشکه کاهش به ۲۳۷٫۸ میلیون بشکه رسید. همچنین قیمت نفت سیاه تحت تأثیر خبر داشتن روابط تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا بود که تا حدودی چشم انداز بازار را روشن‌تر کرد.

پاسخ دادن