تأخیر رکود اقتصادی به لطف تأثیر ترامپ در بازار

اقتصاد برتر

رابرت شیلر ، اقتصاددان ، می گوید: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، محیطی را ایجاد می کند که برای هزینه های سنگین مصرف کننده مفید باشد. وی می افزاید: این باعث می شود تا  رکود را متوقف کند.

تهران- اقتصاد برتر- ۰۸ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر،” شیلر در مصاحبه ای با CNBC گفت مصرف کنندگان در آنجا آویزان هستند. شاید تعجب کنید که چرا چنین اتفاقی در این زمان خیلی دیر وارد چرخه می شود. این طولانی ترین گسترش رکود اقتصادی است که تابحال اتفاق افتاده است. وی افزود: اکنون ، شما می توانید بگویید که این گسترش رکود تا حدودی از دوره ریاست جمهوری باراک اوباما بوده است و اما طولانی شدن ورود به دوران رکود اقتصادی نیاز به توضیح دارد.”

به گفته شیلر ، هنوز عدم اطمینان و خطر حول محور فعالیت وال استریت وجود دارد. او می گوید بزرگترین تهدید پیش بینی خوش بینانه وی استیضاح ترامپ است.

شیلر گفت: “اگر او از این امر جان سالم به در برد ، ممکن است مدتی در رونق بازار شرکت کند.” “ما ممکن است در دوره ترامپ قرار بگیریم ، و فکر می کنم دونالد ترامپ با الهام از تأثیرگذاری بر بازار نه فقط کاهش مالیات” در این رونق بازار سهم دارد.

این اقتصاددان گفت: اگر ترامپ بخاطر تامین مخارج حرفه ای خود ، همچنان در سمت کار خود باقی بماند و در این صورت اقتصاد و بازارها باید ظرفیت زیادی برای به دست آوردن داشته باشند.

وی اضافه کرد که رکود اقتصادی بعدی تا سه سال دیگر رخ نخواهد داد  و می تواند جزیی باشد.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت

پاسخ دادن