کمکهای ژاپن برای توسعه ظرفیتهای اقتصادی آفریقا+فیلم

در یکی از قسمت های برنامه «ژاپن در جهان» که توسط یورونیوز تهیه می شود شاهد تاثیر کمک های ژاپن در رشد و رونق اقتصاد آفریقا هستیم. اینکه چگونه ژاپن با برنامه و تفکرات و سیستم های نوین به کمک اقتصاد آفریقا آمده است را در این ویدیو تماشا کنید.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ شهریور ۹۶

کمکهای ژاپن برای توسعه ظرفیتهای اقتصادی آفریقا از دهه ۵۰ میلادی قرن بیستم آغاز شد. از ۲۵ سال پیش و از زمان آغاز «کنفرانس بین المللی توکیو برای توسعه آفریقا (تیکاد)» کمکهای ژاپن به قاره سیاه بیشتر شده است. «تیکاد» مبتنی بر تقویت مناسبات اقتصادی بین ژاپن و آفریقاست. در همین راستا انتقال فناوریهای ژاپن به سنگالی ها کمک کرده گامهای بلندی در جهت بهبود تولید برنج بردارند.

در طول رودخانه سنگال طی چند سال گذشته، کارهای مهمی انجام شده که نتایج خوبی داشته است. این اقدامات نمونه ای از طرح توسعه ای است که ژاپن در آفریقا انجام می دهد. تمرکز این طرح موسوم به «کنفرانسهای توکیو برای توسعه آفریقا» که از سال ۱۹۹۳ میلادی آغاز شد، بر انتقال تکنولوژی، آموزش و پشتیبانی است. هدف، پشتیبانی، بهبود عملکرد و توسعه مناسبات اقتصادی در بازه زمانی بلند مدت است.

انتقال فناوری و دانش نوین صنعتی برای بهبود سیستم آبیاری شالیزارهای برنج

شالیزارهای وسیع برنج در سنگال وجود دارد. آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن، اقدامات گسترده ای را برای بهبود بهره وری و تولید برنج در اینجا به انجام رسانده است.

انتقال فناوری ژاپن به توسعه کشاورزی آفریقا؛ این ویدیو را از دست ندهید.

لطفا نظرات خود را درباره این موضوع بیان کنید.

پاسخ دادن