تاثیر تنش های ژئوپلیتیک بر افزایش قیمت طلا

اقتصاد برتر

به گزارش کیتکو نیوز ، فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری پرایس فیوچرز تاکید کرد: طلا از افزایش تنش های ژئوپلیتیک در عرصه بین المللی سود برده است  و قیمت طلا برای یک جهش ناگهانی و فزاینده آماده می شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ مهر ۹۷

 کیتکو نیوز ، فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری پرایس فیوچرز تاکید کرد: طلا از افزایش تنش های ژئوپلیتیک در عرصه بین المللی سود برده است.

 بر اساس این گزارش وی افزود: بی شک تشدید تنش های سیاسی تاثیر مثبتی بر تقاضا و قیمت جهانی طلا داشته است.

به گزارش اقتصاد برتر، آمریکا تهدید کرده است که اگر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول اثبات شود و ریاض در این حادثه دست داشته باشد، مجازات های سنگینی را علیه عربستان اعمال خواهد کرد.

عربستان سعودی نیز در مقابل تهدید کرده است که به هرگونه اقدامی واکنش متقابل نشان خواهد داد.

 فیل فیلین تصریح کرد: علاوه بر مناقشه مربوط به ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد سعودی، تنش های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و وضعیت اقتصادی و مالی ایتالیا و اختلاف دولت این کشور با اتحادیه اروپا بر سر بودجه سال آینده، می تواند تاثیر مثبتی بر قیمت طلا داشته باشد.

طلا آماده جهش!

یک موسسه سرمایه گذاری مستقر در نیویورک پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر اونس طلا در سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱۳۲۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش اقتصاد برتر و به نقل از اسکراپ رجیستر ، موسسه سرمایه گذاری آمریکایی موسوم به “ویزدوم تری اینوستمنت” در تازه ترین چشم انداز بازار فلزات گرانبها اعلام کرده است که عملکرد ضعیف بازار طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی به هیچ وجه منطقی نیست و قیمت طلا برای یک جهش ناگهانی و فزاینده آماده می شود.

بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ویزدوم تری تاکید کردند که قیمت هر اونس طلا سال آینده به بیش از ۱۳۲۰ دلار خواهد رسید.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن