تجارت هوایی گوشت استرالیا

تجارت هوایی گوشت استرالیا
اقتصادبرتر

تقاضای بالا برای گوشت گوسفند در خاورمیانه محل بار هواپیماهای مسافر بری را پر از گوشت منجمد بره و گوسفند کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، طبق گزارشی از طرف گروه صنعتی گوشت و دام استرالیا، تقاضای بالا برای گوشت گوسفند در خاورمیانه محل بار هواپیماهای مسافر بری را پر از گوشت منجمد بره و گوسفند کرده است.

تجارت هوایی بین این دو منطقه با ارزش ۳۳۰ میلیون دلار، برای اولین بار از تجارت دریایی گوشت پیشی گرفته است.

تجارت با افزایش تعداد پروازها از استرالیا به بنادر خلیج فارس در دبی، ابوظبی و دوحه افزایش یافته و خطوط هوایی مانند امیریتس و قطر ایرویز به تعداد پروازهای خود اضافه کرده اند. این مسیرها حالا ۷.۵ درصد کل پروازها از استرالیا را تشکیل می‌دهند که نسبت به کمتر از ۳ درصد یک دهه گذشته افزایش داشته است یعنی حالا فضای بیشتری برای حمل گوشت گوسفند وجود دارد.

گوشت گوسفند ۶۸ درصد کل باربری هوایی خارجی استرالیا را به خاورمیانه و آفریقای شمالی تشکیل می دهد. ۹۳% ظرفیت ۳۰ هزار تنی پروازها از ملبورن هم اکنون با گوشت گوسفند پر شده اند.

این بازار برای استرالیا یک بازار پر منفعت است. خاورمیانه و آفریقای شمالی در کل ۸۵۹ میلیون دلار استرالیا در ۲۰۱۸ برای این کشور درآمد داشته اند و با ارزش ترین مقاصد گوسفند استرالیایی بوده اند. پس از این دو منطقه، آمریکا با ۸۲۳ میلیون دلار استرالیا و چین با ۶۷۸ میلیون دلار استرالیا قرار دارند.

پاسخ دادن