تجلیل معاون رئیس جمهور و وزیر ارتباطات از بانک ملی

در طول هفته گذشته، معاون رئیس جمهور و نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدامات بانک ملی ایران را ستودند.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ مرداد ۹۶

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران،جلسه هماهنگی برنامه های توسعه اشتغال و تولید گیلان روز شنبه ۳۱ تیر ماه با حضور معاون رییس جمهور، معاونان سازمان برنامه و بودجه، مدیرعامل بانک ملی ایران، معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران عامل بانک ها و فعالان اقتصادی کشوری و استانی در محل استانداری گیلان برگزار شد.

                                                          تقدیر نوبخت از عملکرد بانک ملی ایران   

در حاشیه این جلسه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه از خدمات بانک ملی ایران تقدیر کرد.
محمد باقر نوبخت گفت: من به سهم خودم از مجموعه بانک ملّی ایران تشکر می کنم. وی اظهار کرد: بانک ملّی ایران فعالیت فراوانی داشته و به تعهداتش به خوبی عمل کرده است.
نوبخت تاکید کرد: بانک ملّی ایران جزو بانک های موفق بوده و عملکرد آن قابل تقدیر است.

                                    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: مردم از شبکه اجتماعی «بله» استقبال می کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از کارهایی که به پرداخت از طریق موبایل کمک می کند، شبکه «بله» است که با حمایت بانک ملی و پشتیبانی هلدینگ داده ورزی سداد و به همت نخبگان جوان کشور راه اندازی شده است.
واعظی افزود: جا دارد از بانک ملی ایران به خاطر اینکه شبکه «بله» را نخست برای مشتریانش فعال کرد و امروز نیز با تعدادی ازبانک ها همکاری دو جانبه ای را شروع کرده است قدردانی کنم.
وی اضافه کرد: راه اندازی این نرم افزار پرداخت و درخواست پول درشبکه اجتماعی ایرانی، شروع خوبی است که امیداوریم برای همه بانک ها همچون شتاب در بستر شبکه اجتماعی فراگیر شود.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: از آنجا که بانک ملی ایران نسبت به مشتریان خود و امنیت پول مردم و مسائل امنیتی آن حساسیت دارد، قطعا باید بانک مرکزی به این موضوع توجه داشت باشد.

                             امکان پرداخت عوارض خروج از کشور و جریمه تخلفات رانندگی با اپلیکیشن جدید ایوا

شرکت پرداخت الکترونیک سداد از درگاه جدید پرداخت و نسخه نوین اپلیکیشن ایوا رونمایی کرد.
با رونمایی از این محصولات در نمایشگاه الکامپ، امکان پرداخت عوارض خروج از کشور و جریمه تخلفات رانندگی با موبایل فراهم شد.

محمد مهدی صادق مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد گفت: کاربران ایوا برای خروج از کشور می توانند با پرداخت عوارض آن از طریق این اپلیکیشن و بدون مراجعه به شعب بانک ملی ایران پس از گذشت ۳۰ دقیقه، تنها با ارائه پاسپورت فعلاً از فرودگاه های بین المللی امام خمینی(ره)، اصفهان، شیراز و مشهد و به زودی از همه فرودگاه های بین المللی کشور خارج شوند.

صادق تاکید کرد: برای پرداخت خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن ایوا نیز با وارد کردن شماره کارت ماشین در این اپلیکیشن، لیستی از تمام خلافی ها نمایش داده می شود و امکان پرداخت گروهی ویا انتخاب یک یا چند گزینه درآن میسر است.

مدیر عامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد ادامه داد: این درگاه با توجه به درصد نفوذ کاربران موبایل که همواره رو به افزایش است، طراحی شده و در دستگاه تبلت و موبایل های هوشمند به راحتی قابل مشاهده و استفاده است.

                                             آغاز ساخت چند مدرسه در مناطق با حمایت بانک ملی ایران

با حضور جمعی از مردم و مسئولان منطقه، کلنگ ساخت دو مدرسه در روستاهای شیخ الاسلام از توابع شهرستان بانه و زیویه سریش آباد در استان کردستان با حمایت بانک ملی ایران به زمین زده شد.

در مراسم آغاز به ساخت مدرسه زیویه، حیدری رئیس آموزش و پرورش منطقه سریش آباد از مدیریت بانک ملی ایران به دلیل حرکت در جهت اهداف خیرخواهانه از جمله مدرسه سازی تقدیر کرد و گفت: مدرسه سازی از اقدامات اساسی و مهم در راستای تعلیم و تربیت فرزندان و کمک به نسل آینده جامعه است .
احمدی مدیرکل نوسازی مدارس و حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز نیز با تقدیر از اقدامات بانک ملی در زمینه مدرسه سازی، گزارشی از نحوه مشارکت و تخصیص دو میلیارد ریال بودجه ساخت و احداث مدرسه سه کلاسه روستای زیویه را ارائه کردند.

در بخش دیگری از این مراسم، حجت اله شاکری رئیس اداره امور شعب بانک ملی ایران استان کردستان با اشاره به اقدامات خیرخواهانه بانک در سراسر کشور و به ویژه نگاه مدیرعامل و مسئولان ارشد بانک به مناطق محروم، گفت: بانک ملی ایران در جهت اجرای مسئولیت اجتماعی خود و به منظور گسترش مشارکت در طرح های عام المنفعه، هر سال مبالغ قابل توجهی را در امور فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، ورزشی و … هزینه می کند.

وی افزود: بانک ملی ایران از ابتدای سال گذشته تا کنون با اعتبار ۹۵۰ میلیون تومان، ساخت شش مدرسه در روستاهای مناطق محروم استان کردستان را آغاز کرد که از این تعداد چهار مدرسه در روستاهای مناطق مریوان و سقز به بهره برداری رسیده است.

همچنین با حضور برات کریمی عضو هیات مدیره، سعد اله عیسی زاده مدیر امور مجلس، مسئولان بانک ملی استان، مدیران استانی و محلی و همچنین جمعی از خانواده های معزز شهدا و اهالی روستا، کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه روستای شالقون سراب توسط بانک ملی ایران به زمین زده شد.

این پروژه در زمین یک هزار و ۲۰۰ متری اهدایی اهالی روستای شالقون با ساختمانی به متراژ ۳۹۵ متر و ۸۰۵ متر محوطه سازی، در روستای شالقون از توابع شهرستان سراب آغاز شده است.

بانک ملی ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی خود هزینه ساخت این مدرسه را تقبل کرده است.
لازم به ذکر است عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در سفر به استان آذربایجان شرقی علاوه بر این مراسم، در همایشی با حضور مدیران و مسئولان بانک ملی استان برگزار شد حضور یافت.
وی در این همایش که جمعی از مدیران ستادی بانک نیز حضور داشتند، با اشاره به نقش مسئولان شعب گفت: عملکرد اداره امور شعب استان آذربایجان شرقی در رشد منابع و کاهش مطالبات در خور تحسین است.
کریمی با اشاره به مقولاتی چون مدیریت هزینه، درآمدهای غیرمشاع و درآمدهای کارمزدی اظهار کرد: بانک ملی این استان پتانسیل خوبی در ارائه خدمات ارزی دارد و می توان از این پتانسیل در جهت ارتقای عملکرد ارزی استفاده بهینه ای کرد.

         کانون جوانه های بانک ملی ایران  برگزار می کند: مسابقه داستان نویسی “قصه های خوب، از بچه های خوب”

کانون جوانه های بانک ملی ایران به پاسداشت «مهدی آذر یزدی» نویسنده محبوب بچه ها، مسابقه داستان نویسی «قصه های خوب،از بچه های خوب» را برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در این مسابقه چند خط از شروع یک داستان در سایت کانون قرار می گیرد و کاربران آن را به ذوق و سلیقه خود تکمیل می کنند.

«امتیاز دهی» به داستان ها به صورت فنی توسط داوران رسمی انجام خواهد شد. همچنین اعضای کانون جوانه ها می توانند داستان مورد علاقه خود را «لایک» کنند. ملاک ارزیابی نهایی داستان ها، «امتیاز» و تعداد «لایک» آنها خواهد بود.

هدف از این مسابقه، پرورش قدرت تخیل و خلاقیت کودکان و نوجوانان و نیز مشارکت دادن آنها در نظردهی و تحلیل و ارزیابی محتواست.
کاربران عضو می توانند آثار خود را از دهم تا سی ام مرداد ماه از طریق سایت کانون جوانه های بانک ملی ایران به نشانی kids.bmi.ir ارسال کنند. اسامی برندگان مسابقه در تاریخ ۱۵ شهریور ماه اعلام خواهد شد.

به ۵ نفر برتر این مسابقه هر کدام مبلغ ۳ میلیون ریال، به ۱۰ نفر دوم هر کدام مبلغ ۵۰۰ هزار ریال، به ۱۰ نفر سوم هر کدام ۳۰۰ هزار ریال و به ۱۰ نفر چهارم هر کدام ۲۰۰ هزار ریال جایزه تعلق خواهد گرفت.
کانون جوانه های بانک ملی ایران از سال ۱۳۹۲ با هدف افزایش سواد اقتصادی نسل کودک و نوجوان تشکیل شده و اکنون بیش از یک میلیون نفر عضو دارد.

                        تاکید مدیران ارشد بانک ملی ایران بر توسعه کیوسک های خدمات الکترونیک 

  اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم توسعه خدمات غیرحضوری با تعبیه کیوسک های خدمات الکترونیک تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در جلسه ای که به همین منظور در شعبه بازار بانک برگزار شد، برات کریمی عضو هیات مدیره با اشاره به وضعیت مناسب سپرده های بانک، تلاش مدیران شعب برای مدیریت قیمت تمام شده پول و کاهش نسبت سپرده های گران قیمت به ارزان قیمت را بسیار مهم دانست.

وی افزود: توجه به تخصیص و نصب بهینه کیوسک های خدمات الکترونیک در بانک ملی ایران، رضایت مشتریان را در پی خواهد داشت.
مسعود خاتونی دیگر عضو هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همکاران حوزه فناوری اطلاعات بانک به دنبال ارائه سرویس های مطلوب به مشتریان هستند، گفت: تلاش ما این است که بتوانیم بهترین و تازه ترین خدمات را بر اساس نیاز مشتریان ارائه کنیم.

وی با اشاره به این که توسعه بانکداری الکترونیک از اهداف استراتژیک بانک ملی ایران است، اظهار کرد: یکی از برنامه های بانک در سال جاری، جانمایی مناسب کیوسک های خدمات الکترونیک با توجه به نیاز مشتریان است.
محمد نور آزادی مدیر امور شعب تهران بانک ملی ایران نیز در این جلسه تاکید کرد: نصب کیوسک های خدمات الکترونیک غیر از کسب درآمد برای بانک، فرهنگ عمومی استفاده از کارت های بانکی را به جای استفاده از پول نقد تقویت می کند .

                     اعلام حمایت بانک ملی ایران از طرح های توسعه ای زیرمجموعه های آستان قدس رضوی

 

مدیر سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی با دو عضو هیات مدیره بانک ملی ایران دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا عطار زاده در این دیدار با اشاره به حمایت های بانک ملی ایران از فعالیت های اقتصادی و طرح های توسعه ای زیرمجموعه های آستان قدس رضوی، گفت: آستان قدس رضوی از بانک ملی ایران فقط ارائه خدمات بانکی را طلب نمی کند، بلکه علاقه مند است در فعالیت هایی که به ایجاد شغل، افزایش تولید و صادرات منجر می شود نیز از خدمات این بانک بهره بگیرد.
برات کریمی عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در این دیدار با بیان این که بانک آمادگی دارد حداکثر خدمات ممکن را به آستان قدس رضوی ارائه کند، گفت: بانک ملی ایران در نظر دارد طی یک تفاهمنامه، همه خدمات مورد نیاز آستان قدس رضوی را جمع بندی و ارائه کند.
محمود شایان دیگر عضو هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در این دیدار گفت: ما آماده ایم خدمات بانکی در حوزه اعتباری را با بهترین کیفیت به آستان قدس رضوی ارائه کنیم.
وی افزود: حتی در حوزه مسائل ارزی، واردات و صادرات کالاهای مورد نظر آستان قدس رضوی نیز بانک ملی ایران می تواند خدمات مطلوبی برای آستان قدس رضوی در نظر بگیرد.

                                       افتتاح کلینیک آریتمی و پیس میکر بیمارستان بانک ملی ایران

کلینیک آریتمی و پیس میکر بیمارستان بانک ملی ایران با حضور حبیب الله رشید ارده مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی، حسن شهرآشوب مدیر امور طرح و برنامه و دکتر سید نوید میر نوبهار رییس بیمارستان این بانک به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، با افتتاح این کلینیک، بیمارستان بانک ملی ایران به جمع معدود بیمارستان های دارای کلینیک آریتمی و پیس میکر در تهران پیوست.

کلینیک آریتمی درمانگاهی است که در آن اقدامات تشخیصی -درمانی در مورد اختلالات ضربان قلبی توسط پزشک انجام می گیرد.

با استفاده از دستگاه های این کلینیک، نامنظمی و تند یا کند تپیدن قلب بیماران کنترل می شود و در صورت نیاز، این اختلال با دارو رفع می شودو در غیر این صورت با استفاده از پیس میکر یا آی سی دی، قلب بیمار فعالیت عادی خود را از سر می گیرد.
بیماران گرامی می توانند روزهای یکشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برای استفاده از خدمات این کلینیک، به بیمارستان بانک ملی ایران مراجعه کنند.
قابل ذکر است که حاضران پس از افتتاح کلینیک آریتمی و پیس میکر، از بخش در حال ساخت آنژیوگرافی بیمارستان بانک ملی ایران بازدید کردند.

                                             تاکید مدیران بانک ملی ایران بر مشتری مداری در شعب

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که بانک ها از بالا بودن نرخ سود منتفع نمی شوند، گفت: در شرایط کنونی قیمت تمام شده پول در بانک ها بالاست و این وضعیت به نظام اقتصادی آسیب خواهد رساند.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، غلامرضا پناهی در همایش بررسی عملکرد اداره امور شعب استان البرز که یکشنبه ۸ مرداد برگزار شد، افزود: علاقه به سپرده گذاری در بانک ها برای دریافت سود، نباید به رقیبی برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و اقتصادی تبدیل شود.
وی همچنین بر لزوم حفظ کرامت همه مشتریان بانک تاکید کرد و ادامه داد: نظام بانکی ایران فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته، اما اکنون همه بانک های دولتی و خصوصی مانند حلقه های یک زنجیر به هم متصلند و اگر برای هر کدام از آنها مشکلی ایجاد شود، بقیه چتر حمایتی خود را بر سر نظام بانکی گسترده می کنند.
معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران با اشاره به این که در سال ۱۳۹۶ سیاست های کلان بانک بر رونق واحدهای تولیدی پایه گذاری شده است، اظهار کرد: بر این اساس همه شعب بانک ملی ایران در احداث واحدهای تولیدی به منظور کارآفرینی و همچنین کمک به رونق اقتصادی مشارکت خواهند کرد تا سرعت بهره برداری از واحدهای تولیدی افزایش یافته و از بیشترین ظرفیت در جهت تولید ملی استفاده شود.
به گفته وی، در حوزه بین الملل و دوران پسابرجام، فرصت برقراری ارتباط با تعدادی از بانک های بزرگ دنیا برای بانک ملی ایران ایجاد شده و در همین فرصت کم، میزان گشایش LC و صدور حواله ارزی رشد قابل توجهی داشته است.
مدیر امور شعب منطقه یک کشور بانک ملی ایران هم با تقدیر از عملکرد عبدالله جلالی رئیس اداره امور شعب استان البرز گفت: ارتقای هفت شعبه از شعب تحت پوشش این استان، نقطه عطفی در فعالیت های بانک خواهد بود و قطعاً چشم انداز بانک ملی ایران را در این استان ارتقا خواهد داد.
حمیدرضا فتحی بیرانوند به اهمیت جذب منابع ارزان قیمت و تخصیص مناسب منابع جذب شده به عنوان مهم ترین شاخص های عملکردی همسو با رویکرد مدیران عالی رتبه بانک ملی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: در ابتدای سال ۱۳۹۶ اهداف عملیاتی برای همه واحدها تعیین شده که رسیدن به یک چشم انداز مطلوب، منوط به دستیابی به همه آنهاست.
وی افزود: درآمدهای کارمزدی و غیرمشاع از مواردی است که در سایه تکریم مشتری و ارائه خدمات بانکی مطلوب به مشتریان حاصل خواهد شد.
سعدالله عیسی زاده مدیر امور مجلس بانک ملی ایران نیز با تقدیر از رئیس اداره امور شعب استان البرز به دلیل ارتباط بسیار نزدیک و موثر با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: تکریم اقشار مختلف مردم و نمایندگان آنها در بانک ملی ایران از اولویت بالایی برخوردار است.
هادی سالار خیلی رئیس اداره کل سازمان و روش های بانک ملی ایران نیز در این مراسم با اشاره به پتانسیل بالای استان البرز به جهت موقعیت جغرافیایی و شعب موجود، گفت: سطح انتظارات از این استان افزایش یافته و ضرورت دارد همه همکاران با انسجام و هماهنگی در عملکرد کلی بانک ملی ایران تاثیر مثبت داشته باشند.
عبدالله جلالی رئیس اداره امور شعب استان البرز نیز در این همایش، خلاصه ای از عملکرد این اداره امور شعب را در همه شاخص های عملکردی تا پایان تیر ماه سال جاری ارائه کرد.
وی همچنین اعلام کرد: این اداره امور درکنار تکریم ارباب رجوع، با تشکیل کارگروه های متفاوت در امور بازاریابی و جذب منابع ارزان قیمت، سرمایه انسانی، پیگیری وصول مطالبات، سود و زیان، مصارف و صدور ضمانتنامه، سعی بر این دارد که به اهداف عملیاتی تعیین شده از سوی مدیران عالی بانک دست یافته و سند افتخار دیگری در استان البرز برای بانک ملی ایران ثبت کند.

در پایان همایش با اعطای لوح و احکام صادره به مسئولان شعب ارتقا یافته، از آنها تقدیر شد.
گفتنی است در استان البرز به تازگی شعب جهانشهر از درجه یک به ممتاز ب، تعمیرات توانیر از درجه دو به درجه یک، اشتهارد از درجه دو به درجه یک، حصارک از درجه دو به درجه یک، میدان مادر از درجه سه به درجه دو، بلوار دکتر شریعتی از درجه سه به درجه دو و دادگستری البرز از درجه چهار به درجه سه ارتقا یافته اند.

                            تطبیق ۸۰ درصدی صورت های مالی بانک ملی ایران با استانداردهای IFRS

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: افشای اطلاعات بر اساس استانداردهای IFRS که عملیاتی شدن آن در نظام بانکی ایران مورد تاکید بانک مرکزی است، اکنون تا ۸۰ درصد در صورت های مالی بانک ملی ایران پیاده سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا حسین زاده افزود: در صورت های مالی نمونه جدید بانک مرکزی هم راستا با استانداردهای بین المللی IFRS افشای اطلاعات به صورت جامع و کامل تر صورت می گیرد که طبیعتا نیاز استفاده کنندگان از اطلاعات مالی را بهتر تامین می کند.
وی ادامه داد: در همین راستا، بانک ملی ایران پیشرفت قابل ملاحظه ای در تطبیق صورت های مالی خود با استانداردهای IFRS داشته است و بزودی این موضوع را به طور صددرصدی محقق می کند.
به گفته حسین زاده، این روند از سال گذشته در بانک ملی ایران آغاز شد و با سرعتی که در پیشرفت آن دیده می شود، امید می رود سال آینده صورت های مالی بانک به طور کامل با این استانداردها تطبیق پیدا کند.
رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران اظهار کرد: بانک ملی ایران سال گذشته و امسال، دو سری از صورت های مالی را تهیه کرد که یکی از آنها صورت های مالی بر اساس استانداردهای ملی و دیگری صورت های مالی جدید مطابق با استانداردهای IFRS (نمونه بانک مرکزی) است.
وی افزود: بانک ملی ایران در سال مالی ۱۳۹۴ نیز با وجود مشکلات و محدودیت زمان، صورت های مالی مذکور را با توجه به ظرفیت موجود تهیه و قبل از برگزاری مجمع عمومی به بانک مرکزی و اعضای مجمع ارائه کرد.
به گفته حسین زاده، صورت های مالی بانک ملی ایران هر سال پس از تایید مجمع عمومی منتشر می شود.

پاسخ دادن