تحلیل بازار ارز بین الملل تا ۴ آبان ۹۷

اقتصاد برتر

یورو EUR : این هفته تقابل بانکهای مرکزی است . بانک مرکزی اتحادیه اروپا سالی هشت بار درباره نرخ بهره تصمیم گیری می کند . هرچند بازار یورو روز پنج شنبه از ساعت ۱۵:۱۵ بوقت تهران بمدت یک ساعت دارای نوسانات عجیبی خواهد بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ مهر ۹۷

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از ۳۰ مهر تا ۴ آبان ماه ۱۳۹۷
بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه آمورش یا پیشنهاد به خرید و فروش نیست .
پوند GBP : روز سه شنبه ساعت ۱۸:۵۰ بوقت ایران آقای مک کارنی رئیس بانک مرکزی بریتانیا سخنرانی خواهد داشت او از سال ۲۰۱۳ تا ژانویه ۲۰۲۰ رئیس این نهاد پولی است . در کنار اخبار ناامید کننده هفته قبل بخاطر نتایج ضعیف جلسه اروپا و انگلستان درباره Brexit ، این هفته انتظار می رود که آقای رئیس از رشد مثبت انگلستان سخن بگوید و در زمان سخنرانی به روند اقتصادی پیش رو نیز اشاراتی نماید در این ساعت بازار پوند با نوسانات شدیدی همراه است .
دلار کانادا CAD : تصمیمات مهمی این هفته برای ماه های پایانی سال ۲۰۱۸ از سوی بانک مرکزی کانادا اتخاذ می شود . افزایش قیمت جهانی نفت همسو با توافق نسبی کانادا و ایالات متحده در بازنگری قرارداد NAFTA سبب خواهد شد که نگرانی از رشد تورم در کانادا بر تصمیمات بانک مرکزی اثربگذارد و بزودی احتمال افزایش نرخ بهره دلار کانادا بسوی ۲ % در سال جدید میلادی پررنگ خواهد شد و این بمعنی رشد آرام دلار کانادا در حیطه بین الملل است . این رشد اقتصادی برای نیروی کار خبر خوشی خواهد بود زیرا در سال جدید اقتصاد کانادا با کمبود نیروی کار و افزایش دستمزد همراه خواهد شد . بااحتمال ۹۰ % افزایش نرخ بهره از این هفته کلید می خورد .
یورو EUR : این هفته تقابل بانکهای مرکزی است . بانک مرکزی اتحادیه اروپا سالی هشت بار درباره نرخ بهره تصمیم گیری می کند . هرچند بازار یورو روز پنج شنبه از ساعت ۱۵:۱۵ بوقت تهران بمدت یک ساعت دارای نوسانات عجیبی خواهد بود اما در پایان انتظار می رود که بانک مرکزی این ناحیه اقتصادی بزرگ ، رویه ای خنثی در پیش گیرد و بجای تعییر نرخ بهره سخن از چگونگی تسهیلات مالی تا پایان سال بزند .
جدول تحلیل اقتصادی هفته پیش رو …
جدول زیر برمبنای تحلیل اقتصاد کلان کشورها طراحی گردیده و برای اولین بار در جدول زیر ارزش ذاتی جفت ارز مذکور ارائه شده است ، این جدول به نوعی ابزار کمکی برای بهبود معاملات احتمالی شما ارائه شده است و هیچ گونه آموزش یا پشنهاد به خرید یا فروش نیست .

۳ : ناحیه مقاومت سوم S 3 : ناحیه حمایت سوم
R 2 : ناحیه مقاومت دوم S 2 : ناحیه حمایت دوم
R 1 : ناحیه مقاومت اول S 1 : ناحیه حمایت اول
Pivot Point : قیمت تعادلی هفته

*تحلیل علی حیدری-کارشناس ارز بین الملل-کاری از گروه رسانه ای اقتصاد برتر

پاسخ دادن