تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل تا ۲ آذر ماه ۹۷

ارز مسافرتی
اقتصاد برتر

پوند GBP : ترزا می نخست وزیر تنها با کابینه نیمه تعطیل در کش و قوس سیاسی. نخست وزیر بریتانیا از بهبود وضع اقتصادی انگلستان مطلع است از اینرو کماکان در مذاکرات با اتحادیه اروپا دست بالاگرفته است .

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ آبان ۹۷

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از ۲۸ آبان تا ۲ آذر ماه ۱۳۹۷

بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . با در نظر گرفتن ریسک بالا در بازار ارز بین الملل این مقاله هیچ گونه آمورش یا پیشنهاد به خرید و فروش نیست .

دلار ایالات متحده امریکا USD : به پایان سال میلادی و سال مالی نزدیک می شویم سال ۲۰۱۸ سال شکوفایی و معجزه اقتصاد امریکا بود . در ماه دسامبر و نوامبر روزهای تعطیل ، عمده بانکهای تجاری تعطیل هستند اما کارگزاری های مرتبط با بازار بین الملل تنها در روز کریسمس و سال نو ارائه خدمات ندارند و بازار کندی خاص خودش را دارد . هفته پیش رو روز پنج شنبه بانکهای ایالات متحده بدلیل روز شکرگزاری تعطیل هستند اما در این روز عمده کارگزاری ها باز هستند پس می توان شاهد نوسانات آنی و بی مسیر از سوی سفته بازها در بازار بود .

ین ژاپن JPY : در پایان سال میلادی آبه نخست وزیر ژاپن چرحش سیاسی بسمت چین داشته است در ظاهر این عمل وی می تواند حرکت رو به جلو باشد آبه بخوبی می داند که ترامپ پس از اجلاس G 20 در ماه جاری در صورت توافق یا عدم توافق با چین ، ژاپن یا اتحادیه اروپا را هدف افزایش تعرفه قرار می دهد . هر چند این راهکار آبه در جهان سیاست مناسب است اما از نظر عملی در نهایت ژاپن به پشت میز مذاکره با امریکا می رود . ایالات متحده خوب می داند که پاشنه آشیل اختلاف چین و ژاپن کشور کره شمالی است پس همین عامل سبب همسویی مناسب ژاپن و چین نخواهد شد .

پوند GBP : ترزا می نخست وزیر تنها با کابینه نیمه تعطیل در کش و قوس سیاسی. نخست وزیر بریتانیا از بهبود وضع اقتصادی انگلستان مطلع است از اینرو کماکان در مذاکرات با اتحادیه اروپا دست بالاگرفته است . اگر تلاشهای یک نفره ترزامی جواب دهد و اتحادیه اروپا با طرح وی به توافق برسند قیمت GBPUSD به ۱٫۳۳۰۴ در لحظه می رسد و درصورت عدم توافق و انحلال کابینه با احتمال برگزرای انتخابات پوند دلار به ۱٫۲۵۰۴ خواهد رسید معامله گران این ارز یعنی پوند هر لحظه خود را برای نوسان شدید و بی هدف آماده کنند .

نفت OIL : اعضا اوپک حتی اوپک پلاس ( روسیه و اوپک ) بدقت میزان ذخایر نفتی جهان بویژه امریکا را رصد می کنند . و به نرمی با ترامپ تحت هر شرایطی همکاری می کنند زیرا می دانند که دکترین اقتصادی ترامپ شکستن انحصارطلبی است و در صورت عدم همکاری با رئیس جمهور امریکا ، اوپک کمتر از یک سال به تاریخ می پیوندد . بطوریکه هفته گذشته بلومبرگ افشا ساخت که عربستان سعودی در اتاق فکرش درحال بررسی تئوری اوپک بدون عربستان است .

جدول تحلیل اقتصادی هفته پیش رو …

جدول زیر برمبنای تحلیل اقتصاد کلان کشورها طراحی گردیده و برای اولین بار در جدول زیر ارزش ذاتی جفت ارز مذکور ارائه شده است ، این جدول به نوعی ابزار کمکی برای بهبود معاملات احتمالی شما ارائه شده است و هیچ گونه آموزش یا پشنهاد به خرید یا فروش نیست .

اقتصاد برتر

R 3 : ناحیه مقاومت سوم S 3 : ناحیه حمایت سوم
R 2 : ناحیه مقاومت دوم S 2 : ناحیه حمایت دوم
R 1 : ناحیه مقاومت اول S 1 : ناحیه حمایت اول
Pivot Point : قیمت تعادلی هفته

*تحلیل علی حیدری-کارشناس ارز بین الملل-کاری از گروه رسانه ای اقتصاد برتر

پاسخ دادن