تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل سال ۲۰۱۹

امکانات ارز 4200 تومانی باید به دست همه مردم برسد
اقتصاد برتر

سال ۲۰۱۸ ارز شاخص در بازار ارز بین الملل ، دلار امریکا USD بود ، اقتصاد ایالات متحده به اقتصاد قوی تبدیل شد و انگیزه ای شد تا سرمایه گذاران دلار را در سبد دارایی خود بیشتر از حد انتظار داشته باشند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ دی ۹۷

سال ۲۰۱۸ ارز شاخص در بازار ارز بین الملل ، دلار امریکا USD بود ، اقتصاد ایالات متحده به اقتصاد قوی تبدیل شد و انگیزه ای شد تا سرمایه گذاران دلار را در سبد دارایی خود بیشتر از حد انتظار داشته باشند . در این سلسله مقالات مربوط به ” تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل سال ۲۰۱۹ ” جفت ارزهای مهم ، انس طلا ، ببیت کوین و نفت را بطور ویژه تحلیل و چشم انداز سرمایه گذاری برای آنها را بررسی می کنیم .
ابتدا جفت ارز یورو دلار EURUSD نوسانات مربوطه و اهداف قیمتی احتمالی برای سال ۲۰۱۹ را رصد می کنیم :
آنچه گذشت : در سال ۲۰۱۸ ، آشفتگی سیاسی و نگرانی از کاهش رشد اقتصادی بر بازار اثر گذاشت . اخبار برگزیت و انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری این نگرانی را به ترس تبدیل کرد . به گزارش Markit ، رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در ماه دسامبر به کمترین میزان رشد نسبت به چهار سال گذشته رسید . در ماه مارس بانک مرکزی اروپا مطمئن بود که به سیاستهای انبساطی خود پایان می دهد اما ناگهان با رویکرد افزایش نرخ بهره امریکا مواجه شد . اکنون اغتشاشات فرانسه ، کاهش اعتبار مالی ایتالیا و چگونگی اجرای برگزیت سوالات مهمی برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است . اما دو رویداد سه ماه اول سال ۲۰۱۹ را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد ابتدا پایان یافتن آتش بس ۹۰ روزه بین چین امریکا و دیگری بحران برگزیت .

تحلیل تکنیال ۲۰۱۹ : جفت ارز یورو دلار سال ۲۰۱۸ خود را با ارزش برابری ۱٫۲۵۵۴ شروع کردند و در ماه نوامبر با افزایش روند نزولی تا ۱٫۱۲۱۴ سقوط کرد . با در نظر گرفتن اصلاح قیمتی ۲۳٫۶% عدد ۱٫۱۵۲۴ و اصلاح ۳۸٫۲% عدد ۱٫۱۷۲۴ و اصلاح ۶۱٫۸ % عدد ۱٫۲۰۴۴ از نظر تکنیکال اهداف قیمتی این جفت ارز به شمار می روند . در نظر داشته باشید که بین ۱٫۱۴۴۴ تا ۱٫۱۴۷۴ محدوده مقاومتی قوی بین سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ بود در صورتی که این جفت ارز از این محدوده نتوانند عبور کنند تا ۱٫۱۰۰۴ و ۱٫۰۷۴ شاهد نزول این جفت ارز خواهیم بود . با در نظر گرفتن شمارش امواج الیوت در تایم فریم هفتگی ، سه ماهه اول ۲۰۱۹ احتمال بازگشت قیمت تا ۱٫۱۸۰۴ و سپس ادامه روند نزولی محتمل است .
تحلیل فاندامنتال ۲۰۱۹ : بخش تحلیلی بانک ملی کانادا معتقد است که در حال حاضر سرمایه گذاران ، کاهش مداخلات فدرال رزو امریکا و آغاز رویکرد سیاست اثر گذاری بیشتر بانک مرکزی اروپا را انتظار دارند . از نظر این بانک بحران برگزیت و سیاستهای مالی ایتالیا رشد اقتصادی اتحادیه اروپا را کند می کند بانک ملی کانادا پیش بینی می کند که در پایان سال ۲۰۱۹ ارزش برابری این جفت ارز به ۱٫۲۳۰۴ برسد .
پیش بینی تا ۲۰۲۳ : شاید از اکنون تا سال ۲۰۲۳ بررسی پیش نگر این جفت ارز برای پنج سال آینده به طنز شبیه باشد . اما می توان با در نظر گرفتن روند فعلی اقتصادی در دو منطقه اروپا و امریکا برابری این جفت ارز برای ۲۰۲۳ را میانگین ۱٫۳۹۴۴ محتمل دانست . ناگفته پیداست که این جفت ارز از میزان نقدینگی بالا برخوردار هستند و شما هر ثانیه بهتر است همه احتمالات را در نظر بگیرید . این مقاله یکی از احتمالات پیش روی شماست .

*تحلیل علی حیدری-کارشناس ارز بین الملل-کاری از گروه رسانه ای اقتصاد برتر

پاسخ دادن