تحلیل پیش نگر دلار استرالیا و دلار نیوزلند، ۲۰۱۹

اقتصادبرتر

 اقتصاد استرالیا با ۰٫۶ درصد رشد ضعیف ترین رشد در دو سال گذشته را داراست . در سه ماه اول سال جدید میلادی دلار استرالیا رشد آرامی خواهد داشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ بهمن ۹۷

دلار استرالیا ارز قوی در آسیا محسوب می شود این ارز در مبادلات تجاری از چین گرفته تا ایالات متحده کاربرد دارد . این ارز در بازار فورکس همواره در نوسان است اما به نسبت سایر ارزها دارای شدت نوسان کمتری است از اینرو اگر بهر دلیل مایل به خرید یا فروش این ارز شدید حتمن حاشیه سود خود را به تناسب کمتر لحاظ نمایید .
در حال حاضر که این مقاله در حال نوشتن است برابری جفت ارز دلار استرالیا و امریکا معادل ۰٫۷۰۸۴ است و از نظر بنده میانگین تا پایان سال برابر ۰٫۷۱۴۴ و تا پنج سال آتی میانگین معادل ۰٫۶۷۷۴ می باشد .
آنچه گذشت ۲۰۱۸ : لفظ تجاری در سال گذشته میلادی بین چین و امریکا بر میزان صادرات استرالیا به چین اثر گذاشت و همین مورد سبب شد تا رشد اقتصادی این کشور بزرگ را تحت تاثیر قرار دهد . در میان سیاست گذاران ، بانک فدرال استرالیا به اقتصاد جهانی خوش بین بود و می توان احتمال داد که تا ۲۰۲۰ نرخ بهره استرالیا تغییری نکند و این یعنی اقتصاد استرالیا در لاک دفاعی می رود و خود را برای رویدادهای بین المللی آماده کرده است .

سال ۲۰۱۹ : اقتصاد استرالیا با ۰٫۶ درصد رشد ضعیف ترین رشد در دو سال گذشته را داراست . در سه ماه اول سال جیدی میلادی دلار استرالیا رشد آرامی خواهد داشت . و پس از پایان آتش بس ۹۰ روز بین چین و امریکا این ارز با نوسانات شدید همراه خواهد شد .
پیش بینی نهادهای مالی برای سال ۲۰۱۹ : ناسیونال بانک استرالیا عدد ۰٫۷۵۰۴ و رویال بانکک کانادا ۰٫۶۷۰۴ و در مجموع انتظارات متفاوتی برای این ارز دارند .

دلار نیوزلند : در حال حاضر و زمان نوشتن این مقاله برابری جفت ارز دلار نیوزلند در برابر دلار امریکا معادل ۰٫۶۷۴۴ می باشد . اقتصاد نیوزلند مانند استرالیا وابستگی زیادی به رشد اقتصاد چین دارد . از نظر بنده میانگین قیمت برابری این جفت ارز برای سال ۲۰۱۹ معادل ۰٫۶۸۴۴ و برای پنج سال آتی برابر ۰٫۷۴۴۴ می باشد . در نظر داشته باشید که نوسان در این جفت ارز لحظه ای است و این متن صرفن یک ابزار کمکی است و هیچ گونه پیشنهاد یا آموزش در راستای خرید و فروش نیست .
بانک مرکزی نیوزلند نوسان قیمت ۰٫۶۰۰۴ تا ۰٫۷۰۰۴ را برای مبادلات مالی ۲۰۱۹ خود در نظر گرفته است . در حال حاضر اقتصاد نیوزلند در حال رشد است ، صادرات از واردات بیشتر و بیکاری کم است اما بخش مسکن همسو با اقتصاد رشد مناسبی ندارد و در حیطه جهانی کندی احتمالی رشد اقتصاد بین الملل می تواند سبب نزول قیمت دلار نیوزلند شود . این ارز همانند دلار استرالیا منتظر است تا پس از سه ماه اول ۲۰۱۹ عملکرد چین و امریکا را در حیطه جهانی مشاهده کند هرگونه واکنش امریکا برای بهبود تراز تجاری با چین سبب نوسان شدید در دلار نیوزلند هم می شود زیرا چین بزرگترین شریک تجاری نیوزلند به شمار می آید و هر گونه کندی در اقتصاد چین سبب نزول قیمتی در دلار نیوزلند می شود .

 

*تحلیل علی حیدری-کارشناس ارز بین الملل-کاری از گروه رسانه ای اقتصاد برتر

پاسخ دادن