تحویل سه هزار دستگاه مولد خورشیدی به عشایر

حمایت مجلس از انرژی‌های تجدیدپذیر

به گفته سخنگوی صنعت برق، تحویل سه هزار مولد خورشیدی کوچک قابل حمل به سه هزار خانوار عشایر کلید خورد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی  در یک پیام تصویری افزود: طرح تحویل ۲۰ هزار دستگاه مولد برق خورشیدی قابل حمل به ۲۰ هزار خانوار عشایر کوچنده در سال ۱۴۰۰ از روز سه‌شنبه هفته گذشته کلید خورد. اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیارد تومان است. فاز نخست طرح با تحویل سه هزار دستگاه به سه هزار خانوار عشایر با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان از روز گذشته آغاز شد.

 رجبی مشهدی سهم عشایر از پرداخت هزینه طرح را ۱۰ درصد اعلام کرد و گفت: اجرای طرح تا تکمیل آن تداوم خواهد داشت. رئیس سازمان امور عشایر ایران نیز در این خصوص گفت: تحویل ۲۰ هزار دستگاه پنل و مولد خورشیدی کوچک قابل حمل به عشایر برای تامین برق، یکی از اقدام‌های مهم حمایتی است که به نتیجه خواهد رسید.

شاهپور علایی مقدم روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرح‌های ملی صنعت برق کشور با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۳۴۵ میلیارد تومانی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در محل مرکز پایش صنعت برق ایران افزود: تا قبل از سال ۹۹ حدود ۳۸هزار دستگاه مولد کوچک خورشیدی قابل حمل بین عشایر توزیع شده بود اما اکنون و در سال جدید توجه ویژه‌ای به این عشایر شده و قرار است ۲۰ هزار دستگاه تحویل شود.

پاسخ دادن