تخفیف صد درصدی برای مشترکان کم مصرف برق

رضا اردکانیان وزیر نیرو در خصوص تخفیف صد درصدی برای مشترکان کم مصرف گفت: می‌خواهیم از مشترکان خوش مصرف که الگو را رعایت می‌کنند قدردانی کرده و دعوت کنیم تا پرمصرف‌ها نیز به گروه کم مصرف‌ها بپیوندند و از تخفیف صد درصدی برخوردار شوند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۷ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، وزیر نیرو افزود: برای مشترکان پر مصرف هم دو برنامه مهم داریم که با انتخاب یکی و یا هر دو این‌ها می‌توانند عنوان پر مصرفی را از خود دور کرده و به جرگه خوش‌مصرف‌ها بپیوندند.وزیر نیرو اظهار داشت: یکی از این برنامه‌ها کاهش مصرف از طریق آموزش به مردم توسط شرکت‌های مدیریت مصرف و استارتاپ‌هاست که با چه کار‌های ساده و کوچکی می‌توانند در بخش خانگی مصرف برق خود را مدیریت کرده و کاهش دهند.

اردکانیان اضافه کرد: یک راه حل دیگر هم که تدارک دیده شده استفاده از پنل‌های خورشیدی کوچک و نصب آنها توسط مشترکان پرمصرف روی پشت بام‌ها و یا کولر‌های آبی است. کسانی که نیاز مالی دارند می‌توانند از طریق سیستم بانکی از این نظر وام کم بهره‌ای را دریافت کنند تا شرکت‌های مختلفی که از این طریق در توسعه نیروگاه‌های کوچک خورشیدی فعال می‌شوند این پنل‌ها را نصب کنند.

وی گفت: میزان برقی که از این طریق تولید می‌شود به راحتی به شبکه برق مشترکان وصل و می‌تواند مصرف آنها را از شبکه سراسری کاهش داده و این‌ها هم از گروه پر مصرف‌ها خارج شوند. وزیر نیرو خاطرنشان کرد: به همین خاطر برنامه‌ریزی شده که در ماه‌های باقی مانده از سال تدارک لازم برای این موضوع دیده شده و اجرای عملی کار هم حداکثر برای اول سال آینده گذاشته شود. با این حال تعیین شاخص‌ها در زمینه کم مصرفی و یا خوش مصرفی در الگو‌های مصرفی آب و برق نیازمند یک بازنگری صحیح و دقیق است به طوری که به گفته وزیر نیرو ایا اجرای این طرح هم سال آینده با جدیت و یا با روی کارآمدن دولت جدید امکان پذیر است یا خیر؟

پاسخ دادن