تخلیه بیمارستان‌های تگزاس به دلیل بی آبی و نداشتن گرما

تخلیه بیمارستان‌های تگزاس به دلیل بی آبی و نداشتن گرما

«سی‌ان‌ان» درباره بحران سرما در مناطق وسیعی از آمریکا گزارش تازه‌ای منتشر کرد و در آن از افزایش تلفات خبر داد؛ بحرانی که باعث شده مقام‌های این کشور برای بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از تگزاس گرفته تا نیوانگلند هشدار صادر کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۹

طبق این گزارش، طوفان و سرمای کشنده باعث بارش برف در مناطقی از آمریکا شده و ساکنان این مناطق را با مشکلات ناشی از قطع برق و همچنین آب آشامیدنی مواجه کرده است.

سی‌ان‌ان خبر داد، مقام‌های آمریکایی درباره سرما و مشکلات ناشی از آن برای بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در مناطق مرکزی و جنوبی این کشور از تگزاس گرفته تا نیوانگلند هشدار صادر کردند.

طبق این گزارش، بدی آب و هوا طی شش روز اخیر در آمریکا باعث شده که حداقل ۳۷ نفر جانشان را از دست بدهند. روز گذشته در خبرها آمده بود که سرما جان دستکم ۲۱ آمریکایی را گرفته است.

طوفان و سرما در مناطق مرکزی و جنوبی آمریکا باعث قطع برق حدود ۲٫۵ مشترک شامل منازل مسکونی و شرکت‌ها را قطع کرده و سهم تگزاس از قطع برق، ۱.۹ میلیون مشترک بوده است.

قطعی برق و همچنین آب در مناطقی که با سرمای شدید دست وپنجه نرم می‌کنند، باعث شده که برخی از ساکنان برای رهایی از این بحران به دیگر مناطق پناه ببرند اما وضعیت نامساعد جاده‌ها و مشکلات تامین بنزین و سوخت خودروها، وضعیت را پیچیده تر کرده است.

«برایس اسمیت» ساکن شهر «آستین» در ایالت تگزاس یکی از همین افرادی است که برای رهایی از مشکلات قطع برق به همراه همسر و فرزندانش از این شهر بحران زده متواری شد.

Desperate Texans waited for more than an hour in freezing rain to fill propane tanks in Houston on Wednesday as more than 3million people remain without power. Some 600,000 had power switched back on by 6am Wednesday and even more were turned back on before lunchtime but millions remain in the dark and without heating. With ongoing, forced blackouts in being carried out in different parts of the state, it is difficult to track exactly how many people don't have it and where they are in real-time.

او تلاش کرد با خودرو به همراه خانواده‌اش فاصله بیش از ۲۰۰ مایلی زادگاهش را به مقصد شهر «رویس» آمریکا بپیماید و بعد از مشقات بسیار توانست به منزل مادر خود در این شهر برسد.

او در مصاحبه با سی‌ان‌ان خبر داد، چون مادر او در این شهر برق داشت تصمیم گرفت زادگاهش را ترک کند اما برای انجام این سفر با مشکلات بسیاری از قبیل تامین بنزین و جاده‌های یخ زده مواجه شد و مسیری را که به طور معمول دو ساعت و نیم طول می‌کشید، ۶ ساعته طی کرد.

سی‌ان‌ان در گزارش خود از برخی خبرهای خود برای روز پنجشنبه رونمایی کرد و اعلام کرد، انتظار می‌رود که به تدریج سطح بارش برف از مناطق میانی آتلانتیک به سمت نیوانگلند کاهش یابد.

بدی آب و هوا برای جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا هم مشکلاتی ایجاد کرد و او به دلیل نامساعد بودن هوا سفر از قبل برنامه ریزی شده به «میشیگان» را لغو کرد.

Frozen: More than 4million people in Texas were without power yesterday afternoon in subzero temperatures for the fourth day in a row.

علاوه بر قطع برق، مشکلات ناشی از قطع دسترسی به آب آشامینی هم زندگی را برای ساکنان مناطق متاثر از سرما و برف در آمریکا سخت‌تر کرده است.

«جوردن اورتا» ساکن شهر سن آنتونیو در ایالت تگزاس اعلام کرد که به دلیل قطع برق و نداشتن سیستم گرمایش مجبور شد به همراه پسر دو ساله‌اش شب را در خودرو سر کند.

او در مصاحبه با سی‌ان‌ان همچنین خبر داد که علاوه بر قطع برق، مشکلات بسیاری در رابطه با قطع آب آشامیدنی هم برای او و دیگر ساکنان شهر ایجاد شده است.

قطع آب تنها مختص به تگزاس نبوده و ساکنان مناطق مختلف ایالت اوکلاهاما از قبیل شهر تولسا روز سه شنبه خبر دادند که به دلیل سرمای شدید بیش از ۱۰۰ لوله و سرویس دهنده اصلی در این شهر قطع شدند.

Dallas, Texas: Houses covered with snow on Wednesday afternoon as millions throughout the state were still without power

پاسخ دادن