تداوم آلودگی هوا در تهران

خسارت میلیاردی آلودگی هوا به سینماها

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد، کیفیت هوای تهران در روز شنبه ۲۶ مهر در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ مهر ۹۹

پزشکان توصیه می‌کنند با تداوم وضعیت آلودگی هوا، شیوع بیشتر کرونا و سرد شدن هوا بهتر است گروه‌های آسیب پذیر که دارای بیماری‌های زمینه ای هستند از منزل خارج نشوند. پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه با حاکمیت جو پایدار و آرام طی ساعات گذشته همراه با انباشت آلاینده‌ها از روز قبل، کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. همچنین طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و همچنین در اواخر وقت جمعه، افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر نواحی پایتخت دور از انتظار نخواهد بود. براساس این گزارش، افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز شنبه ۲۶ مهر ۹۹ همراه با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل سبب پراکندگی آلاینده‌ها شده است و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول تری قرار بگیرد و به‌تدریج طی روز از سرعت باد کاسته خواهد شد و با افزایش تردد خودروها در ساعات پایانی شنبه بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوای شهر تهران به‌ویژه در مناطق پرتردد به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برسد.

پزشکان توصیه می‌کنند با تداوم وضعیت آلودگی هوا، شیوع بیشتر کرونا و سرد شدن هوا بهتر است گروه‌های آسیب پذیر که دارای بیماری‌های زمینه ای هستند از منزل خارج نشوند.

پاسخ دادن