ترامپ، ایران،چین و آلمان می خواهند از شر من خلاص شوند

رئیس جمهور آمریکا در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد، که بسیاری از کشورها مایلند از “شر” او خلاص شوند.

تهران اقتصاد برتر ۱۲ آبان ۹۹

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سایت آلمانی اشپیگل آنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کارزار انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیا، خطاب به هواداران خود گفت: عملکرد و اقدامات من طوری بوده که بسیاری از کشورها علیه من خصومت دارند.

ترامپ گفت: بسیاری از کشورها مایلند که او در انتخابات روز سه‌ شنبه شکست بخورد. او در سخنرانی روز ۳۱ اکتبر ( ۱۰ آبان ۹۹ ) خود گفت: چین می‌‌خواهد از شر من خلاص شود. ایران می‌‌خواهد از شر من خلاص شود. آلمان می‌خواهد از شر من خلاص شود.

اشپیگل آنلاین با انتشار گزارشی در این رابطه، سیاست خارجی آمریکا را عامل اصلی دور شدن این کشور از متحدان سنتی خود در اروپا ارزیابی کرد. از جمله عواملی که عملا منجر به تیره شدن مناسبات آمریکا با آلمان و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی شده، سیاست “نخست آمریکا” است. از دیگر عوامل موثر در افزایش تنش در مناسبات آمریکا با آلمان و متحدانش در پیمان ناتو، اصرار دونالد ترامپ بر افزایش بودجه نظامی و دفاعی کشورهای عضو این پیمان بوده است.

پاسخ دادن