ترامپ، دیوانه ای در قفس

دعوت مجازی ترامپ از هواداران خود برای تجمع مقابل کنگره، حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، کشته شدن یک زن و پیدا شدن بمب‌های متعدد در داخل ساختمان کنگره که توسط هواداران ترامپ به این ساختمان برده شده بود، رویداد بیسابقه ای بود که توسط یک رئیس جمهور آمریکایی بوقوع پیوست.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، تاکنون سابقه نداشته است رئیس جمهور آمریکا که مدعی دمکراسی در جهان است، اینگونه از عده ای اوباش مسلح درخواست تجمع آشوبگرانه کند. اکثر نخبگان آمریکا حتی سران حزب جمهوریخواه هوادار ترامپ، دعوت به آشوب از سوی ترامپ را بر خلاف قانون اساسی کشور خواندند و خواستار پایان سریعتر ریاست جمهوری ترامپ شدند. کنگره و دولت در صدد برآمدند برکناری و استیضاح ترامپ را در دستور کار قرار دهند و شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، فیس بوک و توئیتر نیز حساب کاربری ترامپ را مسدود کردند که وی نتواند دست به اقدام آشوبگرانه دیگری بزند. مجموعه این حوادث نشان داد، آنچه سران کشورهای مختلف جهان درباره عدم تعادل روانی ترامپ می‌گفتند درست است و پس از آشوب‌های اخیر، نخبگان آمریکا نیز به این حقیقت اعتراف کردند که ترامپ رئیس جمهور این کشور نه تنها تعادل روانی ندارد بلکه باید سریعتر کنترل شود تا بیش از این کشور را به آشوب نکشد.

مردم آمریکا به این حقیقت پی بردند که وقتی رئیس جمهور آمریکا به کشور خودش رحم نمی کند، با دنیای مقابل خود چگونه عمل می‌کند! اکنون که نخبگان آمریکا به ناتوانی‌های ترامپ پی برده اند، الان که قصد برکناری وی را دارند با مشکل مواجه اند لذا تمام تلاش خود را صرف آن کرده اند که سریعتر وی را مهار و برکنار کنند و اداره امور کشور را به بایدن واگذار نمایند تا ترامپ نتواند بیش از این در جهان آبروریزی کند. تحلیلگران معتقدند ترامپ در ۴ سال گذشته نه تنها به اعتبار بین المللی آمریکا در سطح جهان آسیب زده است بلکه در درون نیز آمریکا را در سطوح مختلف شکننده کرده است. آشوب‌های روز چهارشنبه در واشنگتن را میلیون‌ها نفر در سراسر جهان تماشا کردند و به حال آمریکا افسوس خوردند که چطور ترامپ با تفکر آشوبگرانه طی ۴ سال گذشته آمریکا را به ویرانه تبدیل کرده است.

اکنون افکار عمومی جهان به متحدان ترامپ می‌اندیشد و آنان را نیز مثل ترامپ دیوانگانی می‌داند که در سال‌های گذشته وی را حمایت روانی و مالی کرده اند. نخبگان آمریکا اکنون که با سرشکستگی مواجه شده اند به این می‌اندیشند که دوستان و متحدان ترامپ نیز باید تحت کنترل باشند تا بیش از این آمریکا را به مخاطره نیاندازند.

*احمد خادم المله مدیر مسئول

پاسخ دادن