ترامپ، کارگروه کرونا را منحل می کند!

دونالد ترامپ از انحلال قریب‌الوقوع کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید خبر داده است. رئیس جمهوری آمریکا گفته است که سیاست جدیدی برای مقابله با این بیماری در پیش خواهد گرفت. تمرکز این سیاست بر رفع محدودیت‌ها خواهد بود.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۷ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، به نقل از خبرگزاری آلمان، کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید که به ریاست مایک پنس، معاون دونالد ترامپ اداره می‌شد، به‌زودی منحل می‌شود. این پیام سخنرانی جدید دونالد ترامپ درباره سیاست دولت برای مقابله با بیماری کرونا بوده است.

این سیاست بر دو محور اصلی استوار است: رفع محدودیت‌ها و انحلال کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید.

به‌رغم توصیه اداره بهداشت و درمان آمریکا مبنی بر استفاده از ماسک در مجامع عمومی، دونالد ترامپ بار دیگر بدون ماسک در کارخانه‌ تولید ماسک حضور یافته و در آن کارخانه سخنرانی کرده است.

ترامپ شهروندان آمریکا را “مبارز” نامیده و مدعی شده که مردم آمریکا خواستار بازگشت به سر کار و حرفه خود هستند.

گشایش بیشتر و رفع محدودیت‌ها

دونالد ترامپ در سخنرانی خود اعلام کرده است که گشایش بیشتر و رفع محدودیت‌ها می‌تواند شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کرونا را افزایش دهد. او تاکید کرده است که به‌رغم این موضوع، این امکان وجود ندارد که کارهای اقتصادی کشور برای “پنج سال” تعطیل شود.

ترامپ ضمن قدردانی از عملکرد کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید اعلام کرده است که فعالیت این کارگروه در اواخر ماه مه یا اوایل ماه ژوئن به پایان خواهد رسید و مقابله با بیماری کرونا به نهادها و سازمان‌های ذیربط واگذار خواهد شد.

در کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید پزشکانی همچون دبورا بریکس و آنتونی فاوچی عضویت داشتند و هدایت این کارگروه برعهده مایک پنس، معاون ترامپ بود.

هدف از تشکیل این کارگروه هماهنگ کردن فعالیت‌سازمان‌ها و نهادهای مختلف در مقابله با شیوع بیماری کرونا بود. گفته می‌شود که مشاوران کاخ سفید در امر مقابله با شیوع بیماری کرونا و از جمله آنتونی فاوچی مخالف گشایش سریع جامعه و رفع محدودیت‌ها بوده و اجرای چنین سیاستی را خطرناک ارزیابی می‌کردند.

افزایش شمار قربانیان

شمار قربانیان بیماری کرونای جدید در آمریکا حدود ۷۰ هزار نفر اعلام شده است. این در حالی است که موارد ثبت شده ابتلا به این بیماری در آمریکا به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

بر اساس برخی از محاسبات، گشایش سریع جامعه و رفع سریع محدودیت‌ها می‌تواند منجر به افزایش شمار قربانیان به بیش از ۱۳۴ هزار نفر گردد.

جو بایدن، رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است که صحیح نیست اقتصاد را بر سلامت و جان شهروندان ارجح بدانیم. او درباره اجرای سیاست شتاب‌زده رفع محدودیت‌ها هشدار داده است.

شماری از کارشناسان امور پزشکی آمریکا نیز سیاست انحلال کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید را سیاستی خطا دانسته که می‌تواند منجر به افزایش شیوع بیماری کرونای جدید در آمریکا گردد.

لازم به یادآوری است که در حال حاضر روزانه حدود ۲۵ هزار نفر به شمار مبتلایان به بیماری کرونا در آمریکا افزوده می‌شود و ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ نفر همه روزه در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را در این کشور از دست می‌دهند.

پاسخ دادن