ترامپ : آرای انتخابات ناپدید شده است

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در سخنان عجیبی مدعی شد در ایالت‌های تحت کنترل دمکرات ها، آرای وی که جلوتر از بایدن بوده است، به طرز معجزه آسایی ناپدید شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ آبان ۹۹

جو بایدن در ایالت‌های میشیگان و ویسکانسین که پیش‌تر قرمز رنگ بودند، توانسته گوی سبقت را از رقیبش برباید. دونالد ترامپ در ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا جلوتر است.️ رقابت تنگاتنگی بین دو رقیب انتخابات آمریکا جریان دارد ولی روند اخیر به نفع بایدن است.

ترامپ در اکثر مصاحبه‌های تلویزیونی قبل از انتخابات، اعلام کرده بود اگر شکست بخورد نتیجه انتخابات را نخواهد پذیرفت. رئیس جمهور آمریکا روز گذشته نیز اعلام کرد در صورت عدم پیروزی کار را به دیوان عالی آمریکا خواهد کشاند. هواداران ترامپ مدعی هستند، تعداد آرای بایدن در برخی از ایالت‌ها از واجدین شرایط و ثبت نام کنندگان بیشتر است.

بایدن نیز اعلام کرده است، اگر ترامپ کار را به دیوان عالی بکشد شکست مفتضحانه ای را تحمل خواهد کرد. کارشناسان سیاسی در آمریکا می‌گویند، دمکرات‌ها چون حدس می‌زدند ترامپ کار را به جر زدن خواهد کشاند، از مدت‌ها پیش تیم‌های حقوقی خود را فعال کرده اند تا در صورت لزوم در دیوان عالی از بایدن حمایت کنند.

آخرین نتایج انتخابات تا زمان مخابره این خبر ( ساعت ۳۰/۲۱ ) حاکی است، بایدن با پیروزی در ایالت ویسکانسین، ۲۴۸ الکترال کارت را به دست آورده است و در مقابل ترامپ ۲۱۳ الکترال کارت دارد.

پاسخ دادن