ترامپ از توافق رژیم بحرین و رژیم صهیونیستی خبر داد

ترامپ از توافق رژیم بحرین و رژیم صهیونیستی خبر داد

رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: دو دوست بزرگ ما‏، اسرائیل و پادشاهی بحرین با یک توافق صلح موافقت کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا و تلاش برخی دولت‌های عربی برای همسو شدن با سیاست‌های متجاوزانه آمریکا در منطقه، پس از امارات، بحرین نیز در مسیر ”آشکار سازی روابط با رژیم صهیونیستی” قرار گرفت.

ترامپ از توافق رژیم بحرین و رژیم صهیونیستی خبر داد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی این مسیر آشکار سازی روابط را اینگونه خبر داد: ”یک گشایش تاریخی دیگر امروز رقم خورد. دو دوست بزرگ ما‏، اسرائیل و پادشاهی بحرین با یک توافق صلح موافقت کردند. در این سی روز‏، این دومین کشور عربی است که با اسرائیل صلح می‌کند.”

اسرائیل و بحرین به دنبال اجرای معامله قرن هستند

واکنش ها:

بیانیه جمعیت الوفاق بحرین درباره برقراری روابط منامه با رژیم صهیونیستی
جمعیت ملی _ اسلامی الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: رژیم بحرین فاقد هرگونه مشروعیتی برای امضای توافق با صهیونیست‌ها است. الوفاق در این بیانیه اعلام کرد: موضع رژیم بحرین در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل مشروعیت ندارد. مردم بحرین تا آزادی آخرین ذره از خاک فلسطین در کنار مردم فلسطین می‌ایستند. توافق بین رژیم استبدادی بحرین و رژیم غاصب صهیونیستی، خیانتی بزرگ به اسلام و عربیت و خروج از اجماع عربی، اسلامی و ملی است.
متن این بیانیه به این شرح است:
{یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّهِ وَقَدْ کَفَرُوا بِمَا جَاءَکُمْ مِنَ الْحَقِّ}.
تاکید می‌کنیم که موضع رژیم بحرین در خصوص عادیسازی روابط با رژیم صهیونیستی، موضعی است که دو طرف در آن فاقد مشروعیتند، چرا که رژیم بحرین حائز هیچ مشروعیتی برای امضای توافق با صهیونیست‌ها نیست و رژیم صهیونیستی نیز رژیمی فاقد مشروعیت است. توافق بین رژیم استبدادی بحرین و رژیم غاصب صهیونیستی، خیانتی بزرگ به اسلام و عربیت است و خروج از اجماع عربی، اسلامی و ملی می‌باشد.
همچنین تاکید می‌کنیم که ملت بحرین از هر دین، مذهب و از هر طیف فکری، سیاسی و اجتماعی، همگی بر تعهد خود به فلسطین و عدم قبول رژیم صهیونیستی متفقند و تا آزادی آخرین ذره از خاک فلسطین در کنار آن می‌ایستند. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشکارا برخلاف خواست و اراده ملت بحرین است و انقلابی علیه عقیده اساسی آن مبنی بر رد و عدم قبول اشغال فلسطین می‌باشد، این اقدام با تروریسم رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن حق قتل، شکنجه و به مهاجرت کشاندن برادران دینی، عرب و شرکایمان در انسانیت، منسجم و منطبق است.

کمیته‌های مقاومت مردمی: توافق بحرین و رژیم صهیونیستی، خیانت و زوال دیگری برای اعراب سازشکار است
کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین اعلام کرد اعلامیه سه جانبه صهیونیستی – آمریکایی – بحرینی، خیانت و زوال دیگری برای اعراب سازشکار است.

جهاد اسلامی: بحرین بر اساس دستورات آمریکا اقدام می‌کند

داود شهاب، مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت این توافق (بین بحرین و رژیم صهیونیستی) قیمومیت آمریکا را بر بحرین نشان می‌دهد. پادشاه بحرین و دولت آن، بر اساس دستورات و بخشنامه‌های آمریکا رفتار می‌کنند. این توافق، سقوط سیاسی دیگری است و با اقدام اتحادیه عرب، این مسئله قابل پیش بینی بود.

ساف، عادی سازی روابط بین بحرین و اسرائیل را محکوم کرد

سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)، عادی سازی روابط بین بحرین و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
همچنین؛ تشکیلات خودگردان فلسطینی، توافق عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و بحرین را محکوم کرد.

البرغوثی: توافق بحرین و اسرائیل، خنجر زدن از پشت به ملت فلسطین است

مصطفی البرغوثی، دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین گفت توافق عادی سازی بحرین و اسرائیل، خنجر زدن از پشت به ملت فلسطین است.

پاسخ دادن