ترامپ : بایدن با ایران توافق می‌کند

رئیس جمهور پیشین آمریکا پس از هفته‌ها سکوت خود را شکست و گفت : بایدن و دولت وی با ایران توافق خواهد کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ بهمن ۹۹

دونالد ترامپ در گفت و گو با شبکه تلویزیونی نیوز مکس درباره روابط ایران و آمریکا، انتخابات ۲۰۲۴، مسدود شدن حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی و شیوع کرونا در آمریکا سخن گفت.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ ضمن انتقاد از توافق احتمالی دولت «جو بایدن» و ایران، آن را یک «فاجعه» خواند. ترامپ در گفت‌وگوی خود با «گِرگ کِلی» مجری این شبکه تلویزیونی گفت که «رک و پوست کنده بگویم، آن‌قدرها هم خاموش و ساکت نبوده‌ام، اما می‌خواستم کمی ساکت بمانم».

این سکوت اختیاری یا (بهتر بگوئیم اجباری) ترامپ تا حدی نتیجه مسدود شدن حساب‌های کاربری او در شبکه‌های اجتماعی همچون توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب پس از یورش هوادارانش وبه کنگره فدرال در روز ششم ژانویه بود؛ شورشی که به باور شمار زیادی از قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه به تحریک ترامپ صورت گرفت. ترامپ که ظاهراً از مسدود شدن حساب کاربری خود در توئیتر ناراضی نیست، از این رسانه اجتماعی به خاطر سانسور عامدانه «تمام گفته هایش» انتقاد کرد و مدعی شد که «میلیون‌ها نفر» در حال ترک این پلتفرم هستند؛ زیرا این رسانه اجتماعی «بسیار خسته کننده» شده است!

ترامپ با اشاره تلویحی به اظهارات بایدن در مورد عدم تزریق واکسن کرونا پیش از ورودش به کاخ سفید، از این اظهارات رئیس جمهور جدید آمریکا انتقاد کرد و گفت که بایدن «یا حقیقت را نمی‌گوید یا آنکه عقل خود را از دست داده است». ترامپ در ادامه افزود که دولت وی عملاً واکسن‌ها را عرضه کرده و باور دارد که بایدن شخصاً مدتها پیش از مراسم تحلیف این واکسن را تزریق کرده بود. گفتنی است، بایدن ۷۸ ساله روز بیست و یکم ژانویه، دقیقاً یک روز پس از مراسم تحلیف خود واکسن کووید -۱۹ را دریافت کرد. شورای مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز تزریق واکسن فایزر به مردم آمریکا را در روز یازدهم دسامبر۲۰۲۰ و زمانی که ترامپ هنوز رئیس جمهور این کشور بود، تأیید کرد.

ترامپ در صحبت هایش بدون اشاره دقیق به قصد خود برای شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ گفت: برغم تلاش برای استیضاح، او و تیمش از پشتیبانی «عظیمی» برخوردارند.

پاسخ دادن