ترامپ: به مراسم تحلیف بایدن نمی روم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی توییتی اعلام کرد روز ۲۰ ژانویه ( اول بهمن ) به مراسم تحلیف جو بایدن نخواهم رفت.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ دی ۹۹

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد : پنس معاون ترامپ قصد دارد در مراسم تحلیف بایدن شرکت کند. وی در صورتی در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کند که او را دعوت کند.

«مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در حال برنامه ریزی برای حضور در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا است اما منتظر دعوت برای حضور در این مراسم است.

منبع دیگری گفت که مایک پنس از سوی اطرافیان خود برای حضور در مراسم تحلیف بایدن تحت فشار قرار گرفته است. پس از آنکه نشریه پولتیکو برای نخستین بار برنامه معاون رئیس جمهور آمریکا برای حضور در مراسم تحلیف بایدن را مطرح کرد، «دوین اومالی» از مشاوران رسانه ای پنس در پیامی در توئیتر نوشت: « شما نمی توانید در چیزی که برای آن دعوتی دریافت نکرده اید مشارکت کنید.»

«پیج والتز» سخنگوی کمیته مشترک کنگره برای مراسم تحلیف گفت: «رئیس جمهور و معاون آن هرگز به طور رسمی برای جشن تحلیف دعوت نمی شوند. ما به رئیس جمهور و معاون وی نمی گوییم که آنها کجا حضور یابند.»

یک منبع در این کمیته گفت که دعوت از رئیس جمهور و معاون وی به صورت سنتی در سطح کارمندان انجام می‌شود و به همین دلیل است که آنها هیچ وقت دعوت رسمی دریافت نمی کنند.

تصمیم پنس برای حضور در مراسم تحلیف یکی دیگر از نشانه‌های تشدید اختلاف میان پنس و دونالد ترامپ به شمار می‌آید. این دو پیش تر درباره نقش معاون رئیس جمهور در تایید نتایج انتخابات اختلاف پیدا کرده بودند.

پاسخ دادن