ترامپ بودجه نظامی ۷۱۶ میلیارد دلاری آمریکا را امضاء کرد

رئیس جمهوری آمریکا لایحه بودجه دفاعی سال ۲۰۱۹ این کشور را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد.در متن لایحه بودجه دفاعی آمریکا بیش از ۱۰۰ ارجاع به ایران وجود دارد. 

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ مرداد ۹۷

به گزارش رویترز،رئیس جمهوری آمریکا لایحه بودجه دفاعی سال ۲۰۱۹ این کشور را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد.در متن لایحه بودجه دفاعی آمریکا بیش از ۱۰۰ ارجاع به ایران وجود دارد.

رئیس‌جمهوری آمریکا بودجه بی‌سابقه نظامی ایالات متحده را امضاء کرد.

این مصوبه ۶۹ میلیارد دلار برای بودجه جنگی تحت عنوان «عملیات احتمالی خارج از کشور» اختصاص داده و ۲.۶ دهم درصد افزایش حقوق برای اعضای نیروهای مسلح و سرمایه گذاری ده ها میلیارد دلاری در نوسازی ناوگان هوایی و دریایی پنتاگون و دفاع موشکی را فراهم می کند.

مورد قابل توجه در این مصوبه ممنوعیت تحویل هواپیماهای اف- ۳۵ آمریکا به ترکیه، یک متحد ناتو، است. روابط دوجانبه این دو کشور دچار تنش شده است و این ممنوعیت تحویل تا زمانی که آنکارا بتواند تأیید کند که سیستم موشکی ضد هوایی اس-۴۰۰ را از روسیه خریداری نخواهد کرد، برقرار خواهد بود.

همچنین ۶۵ میلیون دلار نیز برای احیای زرادخانه هسته ای ایالات متحده با توسعه سلاح های هسته ای اختصاص داده است.

دونالد ترامپ می‌گوید این بودجه هزاران فرصت شغلی تازه در نیروهای مسلح ایجاد می‌کند، به نوسازی و جایگزینی اداوات و ماشین‌های جنگی ارتش می‌انجامد.

دونالد ترامپ ۲۲ مرداد در جریان امضای این بودجه در پایگاهی در نیویورک ابراز امیدواری کرد که کشورش قوی‌تر از هر زمان دیگری می‌شود.

بودجه ابلاغ‌شده توسط رئیس‌جمهوری آمریکا، پیشتر به تصویب سنای آن کشور رسیده بود. این مصوبه هزینه‌های دفاعی ایالات متحده را افزایش می‌دهد و آن‌طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند میلیاردها دلار را صرف ساخت و سازهای نظامی، از جمله مجتمع‌ها و اماکن مسکونی برای اعضای ارتش می‌کند.

پاسخ دادن