ترامپ: فشار بر گلو گاهی لازم است

رئیس جمهور آمریکا گفت: ممکن است در برخی موارد استفاده از تکنیک فشار بر گردن و گلو همچنان نیاز باشد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۴ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازفاکس نیوز ،  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت به طور اصولی با ممنوع ‌شدن تکنیک فشار بر گردن و گلو به هنگام بازداشت مظنونان موافق است هر چند ممکن است در برخی موارد استفاده از این کار همچنان نیاز باشد.

همزمان در بسیاری از شهرها و ایالات آمریکا مقام‌ها برای ممنوع کردن این تکنیک پلیس اقدام کرده‌اند. این ممنوعیت یکی از مطالبات معترضان به مرگ جورج فلوید است که سه هفته پیش در بازداشت پلیس جان داد. مامور پلیس شهر مینیاپولیس که حدود ۹ دقیقه زانوی خود را روی گردن جورج فلوید گذاشت با اتهام قتل درجه دو روبروست.

ترامپ در گفتگو با شبکه فاکس نیوز گفت از نظر او ممنوع شدن این تکنیک‌ها چیز خیلی خوبی است هر چند ممکن است در برخی موارد استفاده از این کار همچنان نیاز باشد.

رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه به فاکس نیوز گفت بازداشتن ماموران پلیس از گرفتن گلو و گردن مظنونان به لحاظ مفهوم کلی بی ضرر و عالی به نظر می‌رسد. هر چند او در ادامه گفت: اگر یک افسر پلیس در موقعیت دشواری قرار بگیرد و با مظنون گلاویز شود، آن وقت باید حسابی حواسش جمع باشد.

ترامپ که به علت نحوه مواجهه با اعتراضات به مرگ جورج فلوید و خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان، مورد انتقاد قرار گرفته می‌گوید مایل است نیروی پلیس مقتدر و با عطوفت باشد.

وی حتی در پاسخ به سوال هریس فالکنر، مجری فاکس نیوز که از رییس‌جمهور آمریکا پرسید چرا در توییتر نوشته: “تظاهرات که شروع شود، شلیک هم شروع می‌شود، گفت که منظورش این بوده که وقتی غارت و آشوب شروع می‌شود، در اغلب مواقع مرگ و خون‌ریزی هم پشت آن می‌آید که خیلی موقعیت بدی است.

این همان توییت ترامپ است که شبکه اجتماعی توییتر دسترسی همگانی به آن را محدود کرد و روی آن برچسب هشدار ترویج خشونت زد.

پاسخ دادن