ترامپ لاستیک سازی گودیر را تحریم کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار تحریم تایر سازی گودیر شد. چون مدیران گودیر اجازه پوشیدن کلاه برای تبلیغ سیاسی را به کارگران خود نمی دهد.

تهران  – اقتصادبرتر – ۴ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، ترامپ کمپانی تولید لاستیک و تایر گودیر را متهم به «کار سیاسی» کرد، چون این شرکت به کارگران خود اجازه پوشیدن کلاهی که روی آن نوشته است «آمریکا را به اعتلا باز گردانید» نمی دهد. و این همان شعاری است که ترامپ در فعالیت‌های انتخاباتی خود استفاده کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا که به دنبال آن است در در دوم هم انتخاب شود، گفته است اگر می‌توانست تایرهای لیموزین خود را هم عوض می‌کرد تا اعتراض خود را به آنها نشان دهد. او در پیام توئیتری خود نوشت: تایرهای گودیر نخرید- آنها کلاه‌های ماگا (مخفف آمریکا را به اعتلا برگردانید) را قدغن کرده اند. وی همچنین در برنامه صبگاهی بریفینگ هم گفت: من از گودیر خشنود نیستم چون دارند سیاسی بازی می‌کنند. گودیر هم که گردش مالی سال گذشته آن ۱۵ میلیارد دلار بوده، در واکنش به این جنجال گفته است که سیاست بنگاهی این شرکت این نیست که در مسائل سیاسی مداخله کند اما در مقابل تبعیض و فشار هیچ تحملی از خود نشان نخواهد داد. این بنگاه از کارکنان خود خواسته است که از بیان یا حمایت سیاسی در کمپین‌های تبلیغاتی به شدت پرهیز کنند و خارج از تبعیض نژادی و برابری انسان‌ها از هر گونه حمایت از نهادها و طرز تفکر‌ها خودداری کنند. بعد از پیام توئیتری ترامپ،‌ ارزش سهام این شرکت ابتدا ۶ درصد افت نشان داد. اما بتدریج ارزش سهام به کاهش ۲٫۴ درصد بسنده کرد. گودیر بزرگ‎ترین تایرسازی آمریکای شمالی است ۲۴ درصد از خودروهای نو در آمریکا تایرهای این کمپانی را استفاده می‎کنند.

پاسخ دادن